Hlavní obsah

Čína bude trestat autory erotických SMS zpráv

Úřady v centrální Číně se rozhodly trestat autory erotických textových zpráv. Odesílatel zprávy s lechtivým obsahem na neznámé telefonní číslo může jít do vězení až na pět dní. Napsal to v úterý čínský deník China Daily.

Čína bude trestat autory erotických SMS zpráv

Za tři zaslané SMS může být jejich autor potrestán až deseti dny za mřížemi a pokutou 500 jüanů (asi 1 300 Kč). O opatřeních rozhodla provincie Che-nan. Není však jedinou čínskou provincií, která chce skončit s rostoucím fenoménem lechtivých textových zpráv v zemi s 600 milióny uživatelů mobilních telefonů.

Severovýchodní provincie Liao-ning přijala zákon, podle kterého mohou být takové zprávy považovány za "sexuální harašení". V provincii Che-pej kolem hlavního města Pekingu budou kvůli zprávám s "nevhodným" obsahem potrestáni členové Komunistické strany Číny.

Představitelé organizace strany v okresu Šen-ce o incidentu, který poškozuje důvěryhodnost strany na veřejnosti, od 10. července debatovali na 480 schůzích. Informoval o tom čínský stranický list Lidový deník. "Kvůli takové věci nemusíme mít 480 schůzí. Je to ztráta času," citoval list jednoho z účastníků Chan Chao-jüeho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků