Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Ztrátový kanadský výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry propustí 4500 zaměstnanců, což odpovídá zhruba 40 procentům celkové pracovní síly firmy. Společnost současně v prohlášení oznámila, že ve druhém fiskálním čtvrtletí vykázala obrovskou provozní ztrátu a její výsledky budou horší, než čekají analytici.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
BlackBerry propustí 40 procent zaměstnanců

Očištěná čistá ztráta, tedy bez zahrnutí změny hodnoty zásob a nákladů na restrukturalizaci, se má pohybovat v rozmezí 250–265 miliónů USD, tedy 47–51 centů na akcii. Příjmy mají činit 1,6 miliardy USD, z toho téměř polovina má být z divize služeb.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávají, že firma vykáže ztrátu 15 centů na akcii při příjmech 3,06 miliardy USD. Společnost dodala, že nadále plánuje zaměřit své úsilí hlavně na podniky a náročné zákazníky. Nabízet bude hardware, software i služby.

BlackBerry se původně jmenovala Research In Motion a byla průkopníkem chytrých telefonů. Její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Situace se však rapidně změnila po vstupu firmy Apple na trh s chytrými telefony. Nyní BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků