Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Aukci kmitočtů rychlého mobilního internetu zahájí ČTÚ v polovině července

ČTÚ zahájí aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě v polovině července, což je zhruba o tři týdny později, než původně plánoval. Vypořádáním připomínek zájemců k podmínkám se má ještě zabývat vláda. Vyplývá to z informací ČTÚ. Důvodem zpoždění je prodloužení lhůty pro podávání připomínek k navrhovaným podmínkám aukce.

Foto: Profimedia.cz
Aukci kmitočtů rychlého mobilního internetu zahájí ČTÚ v polovině července

Minulý týden v pondělí vypršel termín pro jejich vypořádání a následně s ním předseda ČTÚ Pavel Dvořák seznámil ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu. Právě z vypořádání vyplývá, které požadavky stát akceptoval a zda se vedle stávajících operátorů vyplatí vstup na trh i novému zájemci.

Připomínky se mimo jiné týkaly příliš vysoké vyvolávací ceny, povinnosti poskytovat novému hráči národní roaming, možnosti vyhradit novému operátorovi část nejlukrativnějších kmitočtů v pásmu 800 MHz nebo povinnosti pokrývat rychlostní silnice a železniční tahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků