Hlavní obsah
 

Apple tlumí výrobu nejmenšího iPhonu

V kuloárech se šeptalo již delší dobu o tom, že prodeje nového iPhonu 12 mini nejsou vůbec valné. To se nyní podle listu Nikkei Asia skutečně potvrdilo, když se Apple rozhodl snížit plány na výrobu nejmenšího jablečného smartphonu současnosti.

 
Apple tlumí výrobu nejmenšího iPhonu

Spekulace o tom, že poptávka po nejmenším iPhonu 12 mini zaostává za očekáváním, se objevily již na konci února. Tehdy server Phone Arena informoval o tom, že Apple by mohl výrobu v letošním roce zcela ukončit.

I když zástupci amerického počítačového gigantu ukončení výroby oficiálně nepotvrdili, první pomyslný hřebíček do rakve již zatloukli. Podle listu Nikkei Asia totiž pro první pololetí letošního roku „citelně snížila plány na výrobu verze mini“.

Pikantní na tom je, že se jinak dvanáctkové řadě neobvykle daří. Poptávka je tak vysoká, že na celou řadu dokonce výrobce pro prvních šest měsíců letošního roku objednal vyšší výrobní kapacity. V celém letošním roce plánuje vyrobit 230 milionů iPhonů.

V porovnání s loňským rokem – tedy s dříve představenými jedenáctkami – by se tak produkce jablečných smartphonů měla zvýšit zhruba o 12 procent.

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12 Pro

Video: archív výrobce

Apple iPhone 12

Foto: archív výrobce

Co novinky umí?

Jednotlivé modely se od sebe liší především velikostí obrazovky. Nový iPhone 12 nabídne 6,1palcovou obrazovku, menší verze pak 5,4palcovou. Dvě velikostní provedení jsou k mání také u luxusnější edice Pro, konkrétně se iPhone 12 Pro pochlubí 6,1palcovým displejem a iPhone 12 Pro Max 6,7palcovým. Verze Pro jsou luxusnější a mají teleobjektiv navíc na zadní straně.

Design všech novinek se dramaticky liší od všech předchůdců. Apple se v podstatě vrací do éry populárního iPhonu 5, kde prim hrály ostré hrany kovového rámu místo zaoblených bočnic.

Řada skalních fanoušků jistě tuto designovou změnu uvítá, už jen kvůli tomu, že konstrukce je lehčí, tenčí a v podstatě i menší.

Nárůst výkonu je u další generace iPhonů považován prakticky již za samozřejmost. Zástupci amerického počítačového gigantu se nicméně pochlubili tím, že pracovní tempo je tak svižné, že na jablečných telefonech poběží například i League of Legends, což je populární videohra designovaná primárně pro klasické počítače. Tím dal Apple jasně najevo, jak dramaticky výkon narostl. Je to zásluha čipu Apple A14 Bionic, který mají všechny čtyři novinky.

Ze všech čtyř novinek je verze 12 mini nejlevnější, případní zájemci za ni zaplatí 21 990 Kč. Tři tisíce korun si pak lidé připlatí za iPhone 12 (24 990 Kč). U variant se slůvkem Pro v názvu jsou vcelku pochopitelně cenovky ještě vyšší, konkrétně 29 990 Kč (iPhone 12 Pro) a 33 990 Kč (12 Pro Max).

Apple iPhone 12 Pro

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 12 a 12 mini

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků