Hlavní obsah

Apple plánuje prodat příští rok 200 miliónů iPhonů. Už objednal díly

Zájem o chytrý telefon iPhone X stále neutichá. Společnost Apple však nechce na příští rok nechat nic náhodě, a tak objednala díly až na 200 miliónů těchto výročních smartphonů s logem nakousnutého jablka. Jak upozornil server Win Future, znamenat to může také to, že podnik chystá uvedení úplně nového modelu.

Apple plánuje prodat příští rok 200 miliónů iPhonů. Už objednal díly

Vedení Applu objednalo na příští rok 200 miliónů dotykových displejů typu OLED. V letošním roce to přitom bylo pouze 50 miliónů. Sluší se připomenout, že displeje s touto technologií využívají právě jen zmiňované iPhony X.

Apple iPhone X

Foto: Thomas Peter, Reuters

Je nicméně možné, že vedle chytrých telefonů s římskou číslicí deset v názvu plánuje americký počítačový gigant využít OLED panely také v některé z dalších generací iPhonů, které se objeví na pultech obchodů až v průběhu příštího roku.

To samozřejmě ale zástupci Applu zatím oficiálně nepotvrdili.

Co iPhone X umí

Novinka působí opravdu futuristicky, vzhledem se výrazně liší od loňských sedmiček. Okolo displeje má jen velmi tenké rámečky, takže displej o velikosti 5,8 palce zakrývá prakticky celou čelní stranu. Jde mimochodem o OLED panel, který by měl vynikat především špičkovým barevným podáním. Stejnou technologii používají ty nejlepší televizory na trhu.

Apple iPhone X

Foto: archív výrobce

Apple iPhone X

Foto: archív výrobce

Kvůli designu zmizelo ikonické domovské tlačítko z čelní strany, které se vždy nacházelo pod displejem. To přitom bylo už od první generace nedílnou součástí chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka.

Apple nicméně tvrdí, že tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů už není potřeba. Přístroj si totiž odemknete pomocí přední kamery. Ta využívá technologii TrueDepth Camera System a dokáže rozeznat přesné rysy obličeje, díky kterým přístroj následně odemkne. Podle Applu je toto řešení bezpečnější než čtečka otisků prstů.

Více se o iPhonu X dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Apple iPhone X

Foto: archív výrobce

Apple iPhone X

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků