Hlavní obsah
 

Apple letos ukáže tři nové iPhony. Nejlepší verze dostane trojitý fotoaparát

Společnost Apple loni vůbec poprvé v historii ukázala hned tři nové jablečné smartphony v jeden den. Letos hodlá podnik v této tradici pokračovat. S odvoláním na důvěryhodné zdroje z oblasti výroby na to upozornil list The Wall Street Journal.

 
Apple letos ukáže tři nové iPhony. Nejlepší verze dostane trojitý fotoaparát

Společnost Apple zatím příchod nových iPhonů nepotvrdila. Je přesto takřka jisté, že si novinky odbudou premiéru na podzim – tak jako každý rok.

Podle listu The Wall Street Journal podnik s logem nakousnutého jablka plánuje u nové generace chytrých telefonů zapracovat především na kvalitě fotoaparátů. To nejlepší provedení se má chlubit trojitým objektivem, zbylé dvě novinky pak dvojitým.

Apple iPhone XR

Video: archiv výrobce

To jinými slovy znamená, že pokročilou duální optiku dostane i nástupce nejlevnějšího iPhonu XR. Ten má přitom v současnosti na zadní straně pouze jeden objektiv.

Nejlevnější iPhone má být proti dvěma dražším bratříčkům stále ještě vybaven LCD displejem. Pokročilejší technologii OLED, která nabízí živější podání barev a lepší pozorovací úhly ve srovnání se standardem LCD.

Na bližší informace o telefonech si budeme muset počkat pravděpodobně až do podzimu.

Co umí nové iPhony

Nové iPhony XS a XS Max nabízejí úhlopříčky 5,8 a 6,5 palce, iPhone XR má pak 6,1palcovou obrazovku. Proti loňské vlajkové lodi s římskou číslovkou deset v názvu citelně u všech novinek narostl výkon. Čip navíc podporuje strojové učení v reálném čase.

Zleva: iPhone XS a XS Max

Foto: Stephen Lam, Reuters

Nový iPhone XS

Foto: Aly Song, Reuters

To v praxi bude využito například pro nejrůznější hry v rozšířené realitě. Namíříte fotoaparát například na desku stolu a na displeji telefonu uvidíte virtuální předměty, které na ní budou ležet. Hrát tímto způsobem bude možné nejrůznější hry, a to i ve více lidech.

Vylepšení se u modelů XS a XS Max dočkaly také fotoaparáty, u těchto novinek jsou momentky pořizovány ve spolupráci se systémem umělé inteligence. Díky tomu dovede jablečný smartphone například sám poznat, že fotí v protisvětle, a složit snímek z několika expozic tak, aby vypadal co možná nejlépe a bylo v něm co nejvíce detailů. Na zadní straně je umístěna duální optika, přičemž každý senzor má rozlišení 12 megapixelů.

Více se o všech třech nových iPhonech dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Apple iPhone XR

Foto: archív výrobce

Apple iPhone XR

Foto: archív výrobce


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků