Qualcomm se pomocí žaloby snažil dosáhnout zablokování dovozu chytrých telefonů iPhone do USA, a to kvůli údajnému porušení jeho patentových práv. Tomu ale odmítl soudce americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC) Thomas Pender vyhovět.

„Dospěl jsem k závěru, že takové opatření není na místě a je v přímém rozporu s faktory veřejného zájmu,“ prohlásil Pender. Narážel přitom na to, že zákazem by nebyla poškozena pouze společnost Apple, ale také samotní spotřebitelé.

Čipy od společnosti Intel

Qualcomm odstartoval patentový spor kvůli čipům od společnosti Intel, které používají všechny nové jablečné smartphony. Ty mají porušovat patentové nároky Qualcommu. Netýká se to přitom samotných čipů od Intelu, ale způsobu, jakým je Apple v telefonech používá.

Právě proto žaloba nemíří na Intel, ale na společnost Apple.

Sluší se nicméně podotknout, že Apple už začátkem loňského roku obvinil Qualcomm z příliš vysokých licenčních poplatků, které se negativně promítají do koncové ceny elektroniky. Právě na tuto kritiku reagoval Qualcomm obviněním Applu z porušování patentů u mobilních čipů.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: