Prodejně nejsilnějším měsícem byl leden, naopak nejslabším únor. Poptávka roste po zařízeních s úhlopříčkou 5,6 až šest palců, která v červnu tvořila již téměř jednu čtvrtinu celkového objemu trhu. Ceny chytrých telefonů začínají na zhruba 1000 Kč, ty nejdražší stojí přes 30 000 Kč.

Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note9

FOTO: archív výrobce

Za více než 30 tisíc se nabízí například nejlepší provedení nového smartphonu Galaxy Note9, který si odbyl premiéru minulý týden. Verze s 512GB úložným prostorem vyjde na 32 490 Kč. [celá zpráva]

Ještě dráž vyjde nejnovější iPhone X od společnosti Apple, jenž je v prodeji už od loňského roku. U něj se prodejní cena přiblížila hranici 35 000 Kč. [celá zpráva]

Video

Apple iPhone X

Zdroj: archív výrobce

Rostl také prodej tzv. nositelných zařízení, jako jsou například chytré hodinky, které se dají s mobilem propojit. Jako negativní trend se podle údajů GfK jeví klesající poptávka po klasických telefonech.

Ročně se v Česku prodá více než 3,5 miliónu mobilních telefonů, tedy jak chytrých mobilů, tak i klasických přístrojů. Loni trh rostl jednociferným tempem.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: