Jak již samotný název napovídá, chytrý telefon spadá do herní divize ROG, kterou můžeme znát například z klasických počítačů nebo notebooků. Nově však v rámci ní bude Asus nabízet také smartphony.

A první vlaštovkou je právě model ROG Phone, který staví na šestipalcové obrazovce s rozlišením Full HD+. Jde tedy o protáhlý panel, který zakrývá podstatnou část čelní strany.

Novinka se speciálním chladičem

Novinka se speciálním chladičem

FOTO: archív výrobce

To nejdůležitější se nicméně ukrývá uvnitř – jednotlivé součástky. O pracovní tempo tohoto stroje se stará procesor Qualcomm Snapdragon 845, který dokáže pracovat až při frekvenci 3 GHz. Tento čip má k dispozici 8 GB operační paměti a 512GB úložiště.

Špičkový výkon je možné využít především u her. Aby se telefon během hraní nepřehříval, bude možné na jeho zadní stranu přidělat speciální chladící modul s aktivním ventilátorem.

Asus ROG Phone

Asus ROG Phone

FOTO: archív výrobce

Hardwarových doplňků nicméně bude daleko více. Připojit půjde například Desktop dock, díky kterému se telefon promění v podstatě na herní počítač, bude stačit připojit klávesnici, myš a monitor. Zajímavě vypadá také TwinView Dock. Ten zase přidá ke smartphonu druhý displej, na obou přitom půjde hrát.

Kdy přesně se novinka objeví na pultech obchodů a za jakou cenu, není bohužel zatím zřejmé.

Přidělat bude možné i druhý displej.

Přidělat bude možné i druhý displej.

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: