Poptávku po chytrých telefonech by podle IDC měl letos podpořit příchod několika významných nových modelů. V příštím roce počítá IDC se zrychlením růstu na 4,5 procenta, a to díky zlepšujícím se ekonomickým podmínkám na řadě rozvíjejících se trhů a díky dodávkám nových telefonů iPhone společnosti Apple.

„Trhy jako Blízký východ a Afrika, střední a východní Evropa a jihovýchodní Asie mají stále velký prostor k růstu,” uvedl analytik IDC Ryan Reith. Upozornil rovněž, že spotřebitelé mají na chytré telefony čím dál větší nároky, což by mohlo motivovat majitele levnějších přístrojů k přechodu na výkonnější zařízení.

Chytré telefony zlevnily o tisíce korun

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a tuzemští prodejci začali ještě před prázdninami lákat na velké slevy chytrých telefonů. U těch nejlepších modelů je tak aktuálně možné ušetřit klidně i několik tisíc korun.

Nabízí se otázka, proč najednou zlevnilo takové množství smartphonů? Důvod je prostý, obchodníci se snaží zbavit skladových zásob dříve, než vypukne dovolenkové šílenství.

Hned po prázdninách se totiž na pultech obchodů objeví celá řada nových mobilů, které se budou snažit zaujmout zákazníky na předvánočním trhu. A o starší kousky tak nejspíše lidé budou mít daleko nižší zájem. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: