Huawei P9 se začal prodávat v první polovině loňského roku. Dvanáctimiliónová cifra se nemusí zdát v porovnání s některými úspěšnějšími konkurenty příliš vysoká. Připomeňme například, že konkurenční Apple pokořil milník deseti miliónů prodaných iPhonů 6S a 6S Plus za pouhé tři dny.

Na poměry společnosti Huawei jde však jednoznačně o úspěch a zároveň to ukazuje, že zájem o čínské smartphony roste.

Huawei P9

Huawei P9

FOTO: archív výrobce

Huawei P9 láká v první řadě na poměrně slušnou hardwarovou výbavu. Základem je osmijádrový procesor Huawei Kirin 955, u kterého jsou čtyři jádra taktována na 2,5 GHz a další čtyři na 1,8 GHz. Tento čip má k dispozici 3 GB operační paměti a 32GB úložný prostor.

Dotykový displej, jehož úhlopříčka dosahuje hodnoty 5,2 palce, nabízí Full HD rozlišení. Všechny zmiňované komponenty se ukrývají v těle z leteckého hliníku. Rozměry zařízení jsou 145 x 70,9 x 6,95 mm, přístroj je tedy velmi tenký. Hmotnost činí 144 g. Vše běží pod operačním systémem Android.

Huawei P9

Huawei P9

FOTO: archív výrobce

Na zadní straně smartphonu nalezneme hned dva objektivy, jeden se stará o zachycení barev, druhý pak o co nejvěrnější detaily snímaného obrazu – toho výrobce docílil tak, že použil monochromatický snímač.

Když oba fotoaparáty spolupracují, dosahují o poznání lepších výsledků, než je tomu u obyčejných modelů. Dokážou zachytit více světla a zároveň vynikají při pořizování momentek za špatných světelných podmínek.

Nová vlajková loď

Prodejní čísla modelu P9 ale pravděpodobně již příliš neporostou. Výrobce se totiž bude snažit uspět na pultech obchodů s nástupcem, který má v názvu pořadové číslo deset. Ten přináší ještě vyšší výkon a vylepšení se dočkaly i fotoaparáty.

Více se o novém modelu P10 dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Smartphone Huawei P10 je spíš fotoaparátem než mobilem

Smartphone Huawei P10 je spíš fotoaparátem než mobilem.

FOTO: Reuters

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: