Na problémy týkající se fotoaparátu iPhonu 7 Plus upozornil server Cult of Mac, podle kterého si na jeho špatnou funkčnost stěžovala celá řada majitelů na diskusních fórech.

Problém se údajně projevuje tak, že momentky pořízené telefonem s logem nakousnutého jablka mají fialový nebo zelený nádech. Stejně tak se na nich může objevovat černá tečka, případně se obraz při focení či natáčení videa zcela vypne.

Problémy se mají týkat pouze černého provedení.

Dvojitý fotoaparát u iPhonu 7 Plus

FOTO: archív výrobce

Za všechny tyto neduhy může údajně vadný fotomodul. Chybovost se přitom podle zkušeností může objevovat i u předního fotoaparátu, avšak vždy pouze u většího iPhonu 7 Plus. Menší sedmička těmito problémy netrpí.

Majitelé iPhonu 7 Plus se mohou s problémy obrátit na oficiální obchod společnosti Apple. Americký počítačový gigant podle dosavadních zkušeností uživatelů případné reklamace nejčastěji řeší výměnou za zcela nový přístroj.

Co umí nové iPhony?

Jak už je z řádků výše patrné, u iPhonu 7 Plus byl kladen velký důraz na kvalitu fotoaparátů. Ten se na zadní straně pyšní hned dvěma objektivy. Díky tomu by měl pořizovat daleko kvalitnější snímky s většími možnostmi ovládání hloubky ostrosti.

Nové iPhony vedle sebe

Nové iPhony vedle sebe

FOTO: archív výrobce

Lákadel je u nových sedmiček samozřejmě daleko více. Model iPhone 7 je vybaven stejně jako předchůdce 4,7palcovým displejem, verze 7 Plus má pak 5,5palcovou dotykovou plochu. Na první pohled se novinky příliš neliší od předchůdců, uvnitř se však změn událo mnoho.

Konstrukce je nově vodotěsná a ukrývá nový procesor Apple A10, který má být dvakrát výkonnější než předchůdce. Novinky by tak měly být připraveny na ty nejnáročnější hry ve vysokém rozlišení. I přesto se podařilo zvýšit proti předchozí generaci výdrž baterie.

Nové iPhony přišly o sluchátkový konektor, což může být považováno za nedostatek. Apple alespoň vylepšil zabudované reproduktory, nově jsou stereofonní. Jeden je nad displejem, druhý pak pod ním.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: