Tisková konference k uvedení je údajně podle serveru Mac Rumors naplánována na středu 7. září. To však zástupci amerického počítačového gigantu zatím oficiálně nepotvrdili a ještě ani novinářům nerozeslali na akci pozvánky.

Vyšší výkon především

O chystaných jablečných smartphonech se již před časem rozpovídal Evan Blass, který již několikrát informoval o nových přístrojích ještě před jejich oficiální premiérou.

Podle něj bychom se měli dočkat nových smartphonů společnosti Apple v týdnu od 12. září. Konkrétně by se mělo jednat o iPhone 7 a 7 Plus. Oba modely by se od sebe měly lišit především úhlopříčkou displeje – menší nabídne 4,7 palce a větší 5,5 palce.

Od aktuálně nabízených iPhonů 6S a 6S Plus by se měly novinky lišit pouze kosmeticky, alespoň co se vzhledu týče. Naopak v otázce výkonu si chystané smartphony polepší, fungovat totiž budou s novým čipem Apple A10.

Apple iPhone 6S a 6S Plus

Apple iPhone 6S a 6S Plus

FOTO: archív výrobce

Menší iPhone 7 by se měl dočkat fotoaparátu s optickou stabilizací. Ta byla u aktuálních šestek výsadou pouze většího bratříčka. Dlouho se spekuluje také o tom, že americký počítačový gigant nevybaví nové iPhony klasickým sluchátkovým konektorem jack 3,5 mm.

Zástupci amerického počítačového gigantu zatím pochopitelně konkrétní parametry obou novinek nepotvrdili. Jasno by nicméně mělo být už za dva týdny.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: