Novináře svolávají zástupci společnosti Samsung na 2. srpna do New Yorku. Tam by se měla uskutečnit akce nazvaná Galaxy Note Unpacked.

Akci na příští měsíc jihokorejský elektronický gigant nenaplánoval pravděpodobně vůbec náhodou. Na podzim totiž své novinky ze světa chytrých telefonů představuje společnost Apple. Samsung má tak šanci zabodovat u uživatelů ještě dříve, než konkurence vůbec nějaké smartphony ukáže.

Velký displej, slušný výkon

Podle názvu je prakticky jasné, že k vidění bude nový phablet řady Galaxy Note. Předchozí generace s pořadovým číslem pět se sice v Česku nenabízela, vzhledem k tomu, že letos jsou pozvánky na premiéru rozesílány i do tuzemských redakcí, bude tomu patrně jinak.

Phablety Galaxy Note byly prakticky vždy vybaveny displeji s velkou úhlopříčkou, klidně i více než šest palců. Tato modelová řada chytrých telefonů zároveň vždy představovala to nejvýkonnější, co bylo aktuálně k mání. U novinky tomu patrně nebude jinak.

Žádné konkrétní parametry přístroje však zástupci jihokorejského elektronického gigantu zatím nepotvrdili.

Aktuální vlajkové lodě 

Vrchol nabídky společnosti Samsung v současnosti tvoří modely Galaxy S7 a S7 edge. Menší model S7 je vybaven 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů. Větší S7 edge má pak 5,5palcový displej s totožným rozlišením. Na rozdíl od obyčejné es sedmičky je dotykový panel zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice.

V útrobách obou přístrojů tepe osmijádrový procesor, jehož čtyři jádra jsou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz. Ten je doplněn o 4 GB operační paměti. Úložný prostor je možné rozšířit díky čtečce paměťových karet. Obě sedmičky navíc lákají na zvýšenou odolnost, prémiové fotoaparáty.

Video

Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge

Zdroj: archív výrobce