Microsoft tak může svými přístroji na platformě Windows lépe konkurovat nabídce levných chytrých telefonů s operačním systémem Android. Ty v současnosti startují s cenou kolem 1500 korun.

Lumia 435 je první Lumia z řady 400 a dosud cenově nejdostupnější Lumia vůbec. Další představená Lumia 532, která se bude nabízet o deset eur dráž, je pak vybavena čtyřjádrovým procesorem, který staví na úspěchu modelu Lumia 530. Oba přístroje jsou postavené na systému Windows Phone 8.1.

Lumia 532

Lumia 532

FOTO: archív výrobce

Zájemci si budou moci vybrat z mnoha barevných odstínů, jako je zářivě zelená, oranžová, bílá a černá ve variantách pro jednu nebo dvě SIM. O termínu uvedení v Česku a lokální ceně dosud Microsoft neinformoval.

Nokia zaspala na poli smartphonů 

Finská společnost Nokia dokončila prodej své divize výroby mobilních telefonů americkému Microsoftu na konci dubna. Obě firmy také souhlasily, že součástí transakce nebudou dvě továrny v Indii a Koreji. Microsoft se dohodl na převzetí divize Nokie za 5,44 miliardy eur (149,4 miliardy Kč) loni v září.

Finská Nokia bude i nadále působit ve svých aktivitách jako samostatný subjekt. I když již nevlastní mobilní divizi, bude se věnovat například oblasti telekomunikační infrastruktury.

Nokia byla od 90. let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji ale před dvěma roky sesadil jihokorejský konkurent Samsung Electronics. Finský výrobce zaspal hlavně na poli smartphonů.