Zájem zákazníků nebyl však tak vysoký jako minulý týden, kdy se nové iPhony začaly prodávat v Japonsku, Austrálii, USA, Kanadě, Francii, Singapuru, Hongkongu, Portoriku, Velké Británii a Německu. Tehdy se dokonce ani na všechny zákazníky nedostalo.

Tento pátek byl však zájem nižší nejspíše kvůli tomu, že při první vlně se mezi skutečné fanoušky společnosti Apple přimíchali také překupníci. Ti pak nabízeli jablečné smartphony právě ve státech, kde se oficiálně ještě neprodávají – například právě v Rusku.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé čekali minulý týden ve frontě v Berlíně a v Paříži na nový iPhone několik dní.

zdroj: Reuters

Hlad po nových chytrých telefonech s logem nakousnutého jablka je totiž tak velký, že jsou v současnosti za něj někteří jedinci ochotni zaplatit klidně i o několik tisíc více, než kolik požaduje Apple. [celá zpráva]

I přesto se ale například před moskevským Apple Storem shromažďovaly už od čtvrtka desítky lidí, kteří po půlnoci vtrhli do prodejny a dožadovali se nových iPhonů. Zda byl větší zájem o menší iPhony 6 nebo větší modely 6 Plus však zatím Apple neprozradil.

Zástupci Applu se tento týden pochlubili, že zájem o nové iPhony je vyšší než v předchozích letech. Jen za první víkend si novinku pořídilo deset miliónů lidí. Na všechny zájemce se navíc nedostalo. [celá zpráva]

Video

Apple iPhone 6 a 6 Plus