Apple iPhone 5C je aktuálně podle Zboží.cz možné zakoupit od 12 390 Kč. Tato nabídka přitom není ojedinělá, za méně než 13 tisíc korun nabízí smartphone více než deset dalších prodejců.

Apple iPhone 5C

FOTO: archív výrobce

To ceny staršího iPhonu 5 jsou v obchodech méně příznivé. Nejlevněji se přístroj nabízí za 12 990 Kč, většina obchodů si však přístroj cení na 14 tisíc korun a více.

To je poměrně překvapivé, protože oba zmiňované modely mají prakticky totožnou hardwarovou výbavu. Základem je platforma Apple A6, nechybí ani čtyřpalcový Retina displej a osmimegapixelový fotoaparát.

iPhone 5

Apple iPhone 5

FOTO: archív výrobce

Model 5C však nemá kovové tělo, celá záda jsou místo toho vyrobena z plastu. Právě díky použití levnějších materiálů je novější verze dostupnější. Nutno podotknout, že odolnost plastu není při pádech tak vysoká jako u kovu. Na druhou stranu se díky tomu iPhone 5C nabízí v daleko širší paletě barev.

Nová levnější verze iPhonu

Pro řadu analytiků byl plastový jablečný telefon při loňské premiéře velkým zklamáním, protože očekávali, že jeho cena bude ještě nižší. „Apple iPhone 5C je skutečně levnější, ale rozhodně není levný,“ prohlásil Neil Mawston, ředitel výzkumné společnosti Strategy Analytics.

Nejspíše právě kvůli odezvě trhu Apple letos nabídku dodatečně rozšířil. Kromě 16 a 32GB verze je možné zakoupit také levnější 8GB variantu. Ta se ale zatím nenabízí v České republice. Jak vysoký je zájem o plastový jablečný telefon, zatím Apple neprozradil.