Auto samo pomaloučkou couvá, vrací se o kousek, pak jde znovu do zpátečky, aby nakonec zaparkovalo na předem vyznačeném místě.

Ron Eby z Dallasu neskrývá nadšení: „To je skvělé! Přál bych si, aby to umělo i moje auto!“ V Dallasu často trčí v zácpách – bylo by to bezvadné, kdyby auto jezdilo samo, vysvětluje.

V části výstaviště s názvem Eureka park, kde si našli místo převážně mladí neznámí vynálezci se svými patenty, firma OK Dokeys představila otevírání dveří pomocí smartphonu, Smart Card a Smart hodinek.

Monitory pro srdce a krevní tlak kalifornské společnosti Qardio umožňují důkladně kontrolovat zdravotní stav z chytrého telefonu.

Monitory pro srdce a krevní tlak kalifornské společnosti Qardio umožňují důkladně kontrolovat zdravotní stav z chytrého telefonu.

FOTO: Steve Marcus, Reuters

Monitory pro srdce a krevní tlak kalifornské společnosti Qardio pro změnu umožňují důkladně kontrolovat zdravotní stav z chytrého telefonu a předávat údaje dál – třeba lékaři.

Rosario Iannella, spoluzakladatel Qardia, prostřednictvím tohoto nápadu sleduje „přes moře“ zdravotní stav své maminky v Itálii.