Novinka by se svým vzhledem neměla příliš lišit od aktuálně prodávaného PadFonu 2. Pod „kapotou“ ale bude všechno jinak. Chytrý telefon by měl být totiž vybaven procesorem Intel Atom, který doposud využívaly levné notebooky, a až 2 GB operační paměti.

Padfone 2

Nový PadFone by měl vycházet ze stejného konceptu jako aktuálně nabízená druhá generace (na obrázku).

FOTO: Asus

Taková konfigurace by PadFone proměnila v jeden z nejvýkonnějších smartphonů na trhu. Koncept přístroje by neměl doznat jakýchkoliv změn. To znamená, že samotný telefon nabídne pětipalcový displej. V případě, že novinku připojíte k dokovací stanici, začne využívat panel s úhlopříčkou 10,1 palce. Oba monitory by měly mít Full-HD rozlišení.

Nový PadFone by měl navíc na rozdíl od druhé generace nabízet možnost připojení externí klávesnice. V takovém stavu dokáže telefon nahradit i notebook, což by s ohledem na vyšší výkon mohlo být velice schopné řešení.

Video

Expirované video

Ukázka operačního systému Windows 8

Třetí generaci PadFonu s atomovým procesorem a Windows 8 zatím společnost Asus oficiálně nepotvrdila. Podle neoficiálních informací by ale měla být představena ještě letos, na tuzemský trh se však dostane nejspíše až v roce 2014.

PadFone 2 se v Česku prodává ve dvou různých verzích. Základní verze chytrého telefonu od společnosti Asus s 32GB pamětí se podle nákupního rádce Zboží.cz nabízí od 18 709 Kč a 64GB model vyjde zájemce na 21 076 korun.

Asus PadFone

Trojka by měla stejně jako první generace nabídnout odpojitelnou klávesnici. Tou aktuálně nabízená dvojka nedisponuje.

FOTO: Asus