„Část mě si přeje, aby Apple nebyl tak arogantní a netvrdil, že je ten jediný se správnou stopou,“ pustil se zostra hned na začátku rozhovoru Wozniak do současného vedení amerického počítačového giganta.

Svým výrokem narážel na nový iPhone 5, který má poprvé v historii větší displej. Změnu rozměrů displeje přitom zesnulý zakladatel firmy Steve Jobs vždy odmítal. „Všichni lidé nikdy nebudou chtít to samé, některým se líbí větší a některým menší displeje,“ uvedl spoluzakladatel Applu s tím, že by bylo daleko lepší, kdyby Apple vyrobil dva různé iPhony.

Podle něj má nový chytrý telefon s logem nakousnutého jablka větší displej jen kvůli konkurenci a ne proto, že by to uživatelé skutečně potřebovali, jak tvrdili zástupci firmy na tiskové konferenci. „Od Applu je to obranný krok, protože všichni ostatní mají větší displeje,“ konstatoval Wozniak.

Mladý Steve Jobs (vpravo) si nechává narůst vousy jako Wozniak.

Steve Wozniak a Steve Jobs v době vzniku Applu

FOTO: Reuters

Historicky to není poprvé, kdy si Wozniak vzal na mušku Apple. „Nejnovější produkty Microsoftu mají velmi líbivý vzhled, který odpovídá tomu, co Steve Jobs vždycky hledal. S trochou nadsázky bych mohl říct, že se Steve Jobs vrátil a reinkarnoval v Microsoftu,“ prohlásil před časem.

„Jsem šokován každou obrazovkou – ty samé aplikace jsou pro Windows Phone daleko krásnější než pro Android a iPhone. Podle mého názoru má Windows Phone vynikající vzhled a uživatelské prostředí, které je také více atraktivní. Myslím, že Microsoft nastavil novou laťku mobilních platforem,“ dodal.

Firmu Apple založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Gerald Wayne v roce 1976 v obyčejné garáži svých rodičů. Od počátku působil Steve Jobs jako duchovní vůdce celé firmy. Wozniak se staral především o technické návrhy a konstrukci jednotlivých produktů.