Hlavní podíl na počtu uživatelů mobilních telefonů mají nyní rozvojové země. Počet registrací zde ročně roste dvouciferným procentním tempem. V Číně je již jedna miliarda uživatelů a Indie by hranici jedné miliardy měla překročit v letošním roce.

Internet užívaly na konci loňského roku 2,3 miliardy z celkového počtu sedmi miliard obyvatel světa. Přístup k internetu tak měl jeden ze tří obyvatel. Zde je však poměr nakloněn ve prospěch rozvinutých zemí. Podle ITU 70 procent uživatelů internetu žije v bohatších průmyslových zemích.

ITU rovněž zveřejnila hodnocení zemí podle přístupu k informačním a komunikačním technologiím. Nejlépe hodnocenou zemí je opět Jižní Korea. Za ní následují stejně jako v předchozím roce severoevropské země Švédsko, Dánsko, Island a Finsko. V první desítce je celkem osm evropských zemí a dvě z Asie a Tichomoří, kromě Koreje je to ještě Japonsko. Nově se do první desítky dostala Británie, která se posunula ze 14. místa na deváté.

ITU je mezivládní odborná organizace OSN. Jejím cílem je podporovat technický rozvoj telekomunikací a spolupráci v jejich využívání.