Nový iPhone by měl mít pořadové číslo 5, není ale jisté, zda se tak bude skutečně jmenovat. Když totiž Apple loni na podzim uvedl na trh nový model, který přišel po modelu iPhone 4, nepojmenoval jej iPhone 5, jak trh čekal, ale iPhone 4S.

"Spekulace o červnu je samozřejmě nutné brát s rezervou. O přístroji iPhone 5 se loni začalo mluvit skoro hned po tom, co bylo oznámeno, že je na trhu iPhone 4S," cituje elektronická verze britského listu Daily Mail blog Mashable. Ten o červnu jako o pravděpodobném uvedení nového telefonu na trh informoval.

Server International Business Times (IBT) napsal, že červen je dobrý odhad, pokud jde o zahájení prodeje nového iPhonu. Apple totiž svým příznivcům nové modely zpravidla nabízí v létě, i když loni udělal výjimku a nový iPhone 4S uvedl na trh v říjnu. Loňský rok byl ale pro firmu výjimečný z více důvodů: jednak zemřel zakladatel firmy Steve Jobs, jednak model iPhone 4S nebyl úplnou novinkou, ale jen vylepšením původního modelu.

iPhone 5 existoval už před Jobsovou smrtí

iPhone 5 podle některých spekulací existoval ještě před Jobsovou smrtí. „iPhone 5, respektive zcela přepracovaný iPhone, skutečně existoval. O tom, že místo něj bude představena verze 4S, rozhodlo vedení Applu pouze pár měsíců před tiskovou konferencí,“ prozradil serveru Business Insider utajovaný zdroj.

Informace o existenci iPhonu 5 dokonale zapadají do mozaiky informací, které na veřejnost unikly již dříve. Už loni v září se objevila informace o tom, že zaměstnanec ztratil prototyp iPhonu 5 v baru Cava 22 v San Franciscu. Nálezce jej prostřednictvím služby Craigslist prodal neznámo komu. [celá zpráva]

Server 9to5mac.com uveřejnil fotografii z údajným předním krytem nového iPhonu 5.

Server 9to5mac.com uveřejnil fotografii z údajným předním krytem nového iPhonu 5.

FOTO: Novinky

Minulý rok v létě zase internet obletěla fotografie krytu iPhonu 5, která se nejprve objevila na webových stránkách čínského výrobce, jenž Applu dodává součástky na přístroje. Na snímku je vidět, že by se při stejné velikosti telefonu měla plocha displeje rozšířit, jak do šířky, tak do délky. Okraje na pravé a levé straně by mohly být velmi tenké. Lze tedy předpokládat, že novinka bude mít navíc ještě vyšší rozlišení než její předchůdci.

Společnost Apple zatím informace o novém iPhonu nijak nekomentovala. To ale není ničím výjimečným, protože zástupci firmy za žádných okolností neprozrazují informace o nových produktech před jejich oficiálním představením.