Samsung Galaxy S II je vybaven dotykovým 4,27palcovým kapacitním displejem S-AMOLED, který nabízí rozlišení 800 x 480 obrazových bodů. Jeho hlavní předností by měla být dobrá čitelnost i za ostrého slunečního svitu, tedy v situacích, které činí problém většině konkurenčních modelů.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Srdcem telefonu je výkonný dvoujádrový procesor Samsung Exynos taktovaný na 1,2 GHz. K dispozici je také 1024 MB operační paměti a 32GB prostor pro uložení dat, který je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet typu micro SDHC až o dalších 32 GB.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Telefon dokáže pracovat v sítích GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSDPA a HSUPA. Pohání ho mobilní operační systém Android 2.3. Jeho rozměry jsou 125 × 66 × 8,5 mm – tenčí smartphone byste na trhu hledali jen velice těžko. Příjemná je také hmotnost zařízení, která činí 116 g.

Samsung Galaxy S2 white

Samsung Galaxy S II white

FOTO: Novinky

Úspěch slavil také iPhone 4 od Applu, který autoři ankety označili za nejlepší chytrý telefon s dotykovým displejem a zároveň za nejlepší smartphone pro byznysmeny. Paradoxem je, že cenu získala i starší verze iPhonu a nikoliv nový model s přídomkem 4S. Přitom finální hlasování proběhlo téměř dva měsíce po jeho představení.