„Omnia W přináší proti starší verzi přes 500 nových funkcí a vylepšení, mezi které patří i podpora češtiny, zpřístupnění obchodu s aplikacemi Marketplace pro české uživatele či výrazně rychlejší prohlížení webu prostřednictvím integrovaného prohlížeče Internet Explorer 9,“ uvedl Zdeněk Paškevič ze společnosti Samsung.

Novinka je vybavena dotykovým 3,7palcovým kapacitním displejem S-AMOLED, který nabízí rozlišení 800 x 480 obrazových bodů. Jeho hlavní předností by měla být dobrá čitelnost i za ostrého slunečního svitu, tedy v situacích, které činí problém většině konkurenčních modelů.

Samsung Omnia W

Samsung Omnia W

FOTO: Novinky

Srdcem telefonu je výkonný procesor s rychlostí 1,4 GHz. K dispozici je také 512 MB operační paměti a 8GB prostor pro uložení dat. Rozměry novinky jsou 116 × 59 × 11 mm a hmotnost 115 g.

Chytrý telefon Samsung Omnia W nabízí již několik desítek tuzemských obchodů. Podle srovnávače cen Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, ceny startují na 8000 Kč. Do pomyslné hranice 8500 korun je možné novinku zakoupit u 12 prodejců. Najdou se ale i takové obchody, které si Omnii W cení bezmála na deset tisíc.

Přístroj zatím však nemají obchodníci skladem, nabízí jej pouze v rámci předobjednávky. Podle jejich informací by měla být novinka v Česku dostupná už v průběhu příštího týdne.