Reklama na novou Nokii s Windows, která zatím ani nemá název, rozhodně není prvním videem, které na internet uniklo. V červenci se podařilo nový chytrý telefon natočit přímo v továrně čínským dělníkům. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Dělníci natočili supertajnou Nokii

Podle videa čínských dělníků, na které upozornil server WPcentral.com, je již jasné, že nová Nokia bude vypadat téměř stejně jako model N9. Oba telefony mají velice minimalistický vzhled. Celé čelní straně dominuje velký displej, Nokia N9 dokonce nemá ani tlačítko pro vstup do menu. Vše je nahrazeno gesty na dotykovém displeji.  [celá zpráva]

Nokia N9

Nokia N9

FOTO: Novinky

O vypracování prvního telefonu s Windows se Nokia poprvé zmínila již na začátku února, kdy obě firmy oznámily navázání spolupráce. K té údajně došlo kvůli tomu, že finský výrobce nemá na trhu zcela ideální pozici.

O tom šéf Nokie informoval v otevřeném dopise. „Stojíme na hořící plošině a musíme jednat velice rychle, jinak shoříme,“ přirovnal Elop současnou situaci firmy k příběhu o naftaři, kterému vzplála vrtná plošina.

„iPhone od Applu zcela změnil význam slova smartphone, upoutal pozornost vývojářů a vytvořil novou mocnou platformu. Jasně ukázal, že když vyrobíte dobrý telefon, lidé jsou za něj ochotni utratit velké peníze. iPhone se objevil v roce 2007 a my stále ještě nemáme konkurenceschopný produkt,“ uvedl šéf Nokie.

Co umí mobilní systém Microsoftu

První generace mobilních operačních systémů od Microsoftu byly známé pod označením Windows Mobile. Nabízely propracovaný kalendář, detailní adresář, který bylo možné jednoduše synchronizovat s kontakty v Outlooku v počítači, či pohodlnou práci s e-maily na cestách.

Jak je z výčtu funkcí patrné, starší verze mobilních Windows byly určeny spíše pro manažery. To se ale softwarový gigant rozhodl u sedmiček změnit. Jejich hlavním úkolem je nabídnout přednosti chytrých telefonů jednoduchou formou co nejširší skupině uživatelů.

Stejnou taktiku přehledného a intuitivního ovládání zvolila před lety počítačová firma Apple, která se svým iPhonem rozpoutala mánii dotykových telefonů. [celá zpráva]