„Šanci vyhrát má každý, kdo má v telefonu aplikaci Mapy.cz a vydá se s ní po bodech zájmu, kterých bude po ČR něco kolem tisíce. V aplikaci se objevují body zájmu pod tlačítkem výpis. Soutěžní místa pro sběr bodů budou během léta vždy na prvním místě. Když se tedy dobrodruh dostane do blízkosti vybraného bodu, může po přihlášení do svého profilu ve hře inkasovat body za návštěvu místa. Hned je také může multiplikovat pomocí správné odpovědi na vědomostní dotaz související s navštíveným místem,“ uvedl Martin Šámal, brand manažer společnosti Seznam.cz.

„Zvýhodněné bodové hodnocení je třeba i za sběr odznaků (určitý počet kusů bodů, které mají nějakou souvislost nebo jsou navštíveny během daného času nebo prostoru) nebo za přizvání dalších hráčů do hry nebo dešifrování QR kódu. Každý herní týden, který je od pátku do čtvrtka následujícího týdne, budou odměněni nejpilnější a nejchytřejší dobrodruzi. V tzv. Grand Prix se při ukončení hry, které bude 1. 9. 2011, porovnají konta všech hráčů a 13 hráčů s nejvyšším počtem bodů vyhrává,“ dodal.

Velkým lákadlem celé soutěže jsou atraktivní ceny. Uživatelé aplikace Mapy.cz mohou vyhrát vouchery na zájezdy od partnera soutěže Firo Tour, foťáky od Foto Škoda, skútry od Hondy či telefony od LG.

Průvodcem celé soutěže je cestovatel, dobrodruh, všeználek a všudybyl Tonda Jonáš.

„Nazdar, tady Jonáš, Tonda Jonáš. Možná si mě pamatujete z filmů Tyč jako bič nebo Bič jako tyč, to je Tyč jako bič, ale dvojka. Hele, zřejmě o mně ještě v nejbližší době uslyšíte. Ale nejdřív si stáhněte aplikaci Mapy.cz, kterou vytvořil Seznam.cz do vašich mobilů a připravte se na velký věci, který jakože vopravdu přijdou,“ láká uživatele prototyp člověka zvaného „Američan z Vysočan“ Tonda Jonáš.

Aplikace Mapy.cz je dostupná pro více než 170 typů mobilních telefonů a počítačových tabletů. Stáhnout aplikaci Mapy.cz můžete na stránkách Seznamu, nebo přímo v mobilním zařízení na webové adrese m.smobil.cz. [celá zpráva]