Kvůli špatné anténě se některým uživatelům stává, že mají na iPhonu 4 slabý signál, což způsobuje celkově špatný příjem.

Často se prý také stáne, že se kvůli nedostatečnému signálu zcela přeruší i hovor, napsal v polovině června vlivný americký časopis Consumer Reports.

Tyto problémy by měla vyřešit nová vinylová náplast, která se jednoduše nalepí na levou spodní hranu telefonu. Tedy přesně tam, kde je umístěna anténa.

Díky tomu prý anténa bude mít citelně lepší signál a nebude docházet k jeho výpadkům, uvedli na svých stránkách tvůrci. Bližší informace o této zajímavé technologii neuvedli.

Náplast zatím nikdo neotestoval, a tak není jisté, k jakému zlepšení přesně dojde.

Vinylová náplast pro iPhone 4 se prodává zatím pouze v zahraničí. Za necelých 100 Kč získáte celkem šest kusů v různých barvách.

Za tři dny se prodaly téměř dva milióny iPhonů 4 

I přes problémy s anténou je o iPhone 4 velký zájem. Jeho prodej byl zahájen ve čtvrtek 24. června. Za první tři dny se Applu podle tiskového prohlášení podařilo prodat 1,7 miliónu kusů.

„Je to nejúspěšnější odstartování prodeje v historii Applu,“ komentoval úspěch generální ředitel firmy Steve Jobs. Zároveň se omluvil zákazníkům, kteří si nemohli v prvních dnech telefon zakoupit kvůli nedostatečným zásobám prodejen.

Vysoký zájem zákazníků totiž způsobil, že iPhone 4 byl v některých obchodech vyprodán již několik hodin po zahájení prodeje. [celá zpráva]