První iPhony od Unicomu přitom nemají internetové připojení Wi-Fi kvůli omezením od čínských regulátorů a jsou zhruba o pětinu dražší než odblokované iPhony ze zahraničí, které se v Číně neoficiálně prodávají na ulicích. Někteří zákazníci říkají, že zaplatili vyšší cenu, aby získali i služby a podporu Unicomu a vyloučili riziko, že kupují padělek.

Manažeři operátora řekli akcionářům na úterní valné hromadě v Hongkongu, že prodej iPhonů k tomu dni překročil hranici 5000. Ve Spojených státech ale firma Apple za prvních 200 dnů na trhu v roce 2007 prodala čtyři milióny iPhonů, což představuje průměr 20 000 přístrojů za den.

Unicom doufá, že mu prodej populárního vyspělého mobilu pomůže v konkurenci s gigantickým rivalem China Mobile, který má světově nejvyšší počet uživatelů. Unicom podle čínských médií počítá s tím, že v prvních třech letech prodá pět miliónů iPhonů, firma to ale odmítla potvrdit.

Ceny iPhonů od Unicomu začínají na 4999 jüanech (12 870 Kč). Nejvyspělejší model 3GS s pamětí 32 gigabajtů pak stojí 6999 jüanů. Je to o 20 procent více proti cenám na pouličních trzích za dovezený 3GS s Wi-Fi. Předpokládá se, že v Číně je 1,5 miliónu až dva milióny chytrých mobilů, které využívají sítě a služby 3G od China Mobile, napsala AP.

Co umí iPhone 3GS

Nový iPhone 3GS představila společnost Apple letos na začátku června. Co ale znamená označení 3GS? Stejně jako u starší verze zkratka představuje podporu rychlého 3G internetu. Přídomek S je zkratkou anglického slova Speed, čímž chtěl výrobce upozornit na rychlost odezvy systému, která je podle informací Applu až dvakrát vyšší.

Díky výkonnější baterii vydrží nový iPhone na jedno nabití 1,5krát tolik než varianta 3G. Bez elektrické zásuvky by měl iPhone dokázat pracovat až 300 hodin. Hovorový čas činí 12 hodin. Video můžete na přístroji bez přerušení přehrávat 10 hodin a hudbu neskutečných 30 hodin.

Vylepšení se dočkal také integrovaný fotoaparát, který byl u předchozí verze u uživatelů často terčem kritiky. Fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpix nabídne automatické ostření. [celá zpráva]