Nový mobilní telefon Nokia 8800 Erdos bude pokračovatelem aktuálně nabízeného nejluxusnějšího modelu Arte. Stejně jako jeho předchůdce nabídne novinka výsuvnou konstrukci. Kryt mobilu je vyroben z ušlechtilé leštěné oceli, která by nikdy neměla zrezivět.

Displej Nokie Erdos je pokryt speciálním leštěným sklem stříbrné barvy, který zcela splývá s leštěným krytem. Díky tomu navíc vypadá jako zrcadlo, pokud není rozsvícen. Při prvním pohledu tak vůbec nemusíte poznat, že je novinka mobilní telefon a jednoduše si ji můžete splést s nějakým šperkem.

OLED displej přístroje má úhlopříčku 2,4 palce a rozlišení QVGA. Dokáže zobrazit až 16 miliónů barev. Na zadní straně přístroje je umístěn pětimegapixelový fotoaparát s optikou Carl Zeiss, který je vybaven automatickým ostřením a dvojitým LED bleskem.

Ve výbavě telefonu nebude chybět ani satelitní navigace A-GPS, HDSPA, USB konektor, či podpora bezdrátových standardů WiFi a Bluetooth. Data bude možné ukládat na vestavěnou paměť o kapacitě 8 GB. Pomocí paměťových karet ji ale rozšířit nepůjde.

Nový mobilní telefon Nokia 8800 Erdos má rozměry 116,9 × 50,3 × 15,0 mm. Přestože oficiálně ještě nebyla stanovena její cena, podle odhadů zahraničních serverů bude novinku možné pořídit okolo 25 až 30 tisíci korun. V prodeji by se měla objevit ještě letos v říjnu.