Hlavní obsah

Televize v počítačové síti: Pinnacle PCTV To Go Wireless

Jaké by to bylo skvělé, kdyby člověku stačil jediný tuner, který by vysílal televizní signál do všech počítačů v domácnosti. Taková zařízení samozřejmě existují, nejen od dnes zkoušeného Pinnacle. Jenže i zde najdeme nějaké ALE, které jejich použití výrazně omezuje. Chcete vědět jaké?

Televize v počítačové síti: Pinnacle PCTV To Go Wireless

Televizní tuner představuje v počítači možnost, jak na monitor dostat televizní vysílání. Jenže každý počítač na síti musí mít svůj vlastní. A protože internetové vysílání zatěžuje v českých poměrech linku dosti neúnosně, vypadá koncepce síťového tuneru jako dar z nebes.

Pinnacle PCTV To Go je právě takový tuner, který se napojí na domácí počítačovou síť a do ní potom vysílá. Prodávají se dvě varianty, které se liší možností připojení. Jedna umí jak metalickou síť, tak i komunikaci po WiFi, druhá, samozřejmě levnější varianta, zvládá jen kabel.

Pro správné fungování je potřeba mít domácí síť postavenou na nějakém routeru, ideálně s automatickým DHCP serverem. PCTV se potom připojí jako další počítač v síti. Sám však IP adresy rozdávat nedokáže, pro sítě dvou počítačů propojených kříženým kabelem je proto nepoužitelný. Ale i kvůli vyšší pořizovací ceně jej v takovém případě určitě nepoužijete.

Co Pinnacle PCTV TO GO dokáže

Schopnost přenášet televizní signál do počítačové sítě je jen částí umu této krabičky. Velmi lákavá je schopnost dálkového ovládání běžného HDD rekordéru, tedy zařízení označovaného jako DVR, přímo z počítače. V balení se nalézá totiž dálkové ovládání „IR Blaster“, které se připojuje k Pinnaclu. Toto ovládání potom můžete používat prostřednictvím počítače v síti.

Zásadní výhoda dálkového ovládání DVR přes počítač tkví v tom, že zatímco nastavíte nahrávání či přehrávání na vzdáleném zařízení, samotný počítač nic nenahrává. Samozřejmě tu existuje i možnost využít PCTV jako tuner a nahrávat přímo v počítači, neboť pro počítače vybavené aplikací Media Center se Pinnacle jeví jako připojený TV tuner.

Zlí jazykové tvrdí, že PCTV nelze používat na více počítačích najednou. V tom mají i nemají pravdu. Zařízení je schopné vysílat na více počítačů najednou, ovšem ten samý obraz. Nelze tedy paralelně sledovat přes síť dva jiné pořady, limitací je tradičně jediný tuner v zařízení.

Z domova i z internetu

Sledování obrazu z PCTV se neomezuje pouze na domácí lokální síť. V případě, že jste připojeni slušnou linkou k internetu, můžete dálkově sledovat televizní pořady běžící doma. Bohužel možnost ovládání DVR zde odpadá, to kvůli možnému porušování autorských (i jiných) práv.

A k čemu že je sledování přes internet dobré? Inu, pokud doma platíte například za kabelovou televizi nebo nějaký satelit, můžete například z hotelu na dovolené sledovat své oblíbené pořady jen díky internetu.

Dojmy a doporučení

Pinnacle PCTV To Go není v žádném případě zařízení pro všechny. Nabízené funkce jsou velmi specifické a k tomu ještě poněkud omezené. Z pohledu většiny uživatelů se tak jedná o další Hi-tech hračku. Nepříjemností je i fixace na operační systém Microsoft Windows XP nebo Vista. Uživatelé počítačů Apple nebo "linuxáci" si PCTV neužijí.

Na druhé straně je nutné přiznat, že PCTV To Go splnilo vše co slíbilo. Opravdu po síti odešle signál z televize ( kabelové, satelitní, nebo i set-top boxu), opravdu umí ovládat přes počítač váš HDD rekordér u televize a dálkový přenos po internetu zvládne jakbysmet. A pokud takové zařízení hledáte, nebude cena 5 000 Kč jistě překážkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků