Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Počítačové hry se budou rodit v Brně. Díky inkubátoru pro začínající tvůrce

Inkubátor pro firmy, které vyvíjejí počítačové hry, bude v kreativním centru KUMST Jihomoravského inovačního centra v Brně (JIC). Na jeho vzniku se podílela i místní komunita herních vývojářů GameDev Area a Herní klastr. Inovační centrum o tom informovalo v tiskové zprávě.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Počítačové hry se budou rodit v Brně. Díky inkubátoru pro začínající tvůrce

Inkubátor bude sloužit začínajícím firmám i studiím, nabídne oborové vzdělávací akce, konzultační hodiny s experty z různých odvětví i fyzický prostor a zázemí. První zájemci o účast v inkubátoru se již hlásí, vzdělávacími programy by mohli začít procházet už letos v létě.

„Herní průmysl i přes pandemii rostl, nabírá nové lidi. Podpořit brněnská herní studia tak neznamená jen podpořit vznik her s fanoušky po celém světě, ale i podporu vysoce kvalifikovaných pracovních míst a dokonce nových profesí," uvedl Jakub Bedecs z iniciativy GameDev Area. Podle něj by měl inkubátor pomoci Brnu stát se evropsky významným vzdělávacím a komunitním centrem herního vývoje.

Hernímu designu se věnuje už květnový program v centru KUMST. Kromě přednášek o právu v herním průmyslu se uskutečnil i dvoudenní vývojářský maraton Game Jam, kterého se zúčastnilo 30 vývojářů v deseti týmech, z nichž každý stihl dokončit prototyp hry.

Tento pátek také v KUMSTu začíná hratelná výstava Kompas, která propojuje experimentální deskové a počítačové hry s nezvyklou instalací. Výstavu pojali organizátoři jako hru – návštěvníci absolvují jednotlivá stanoviště, která kombinují kresbu s hledáním odměn.

Jako součást akce se také uskuteční workshop herní tvorby pro začátečníky, panelová diskuse herního vzdělávání nebo přednáška o tvorbě studentského projektu. Expozice představí práce studentů brněnských univerzit i středních škol zabývajících se herním designem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků