Hlavní obsah
Herní hotely budou stylizované ve stylu slavných her. Foto: Profimedia.cz

Po konzolích se Atari vrhne na herní hotely

Už příští měsíc by měla opět ožít slavná herní značka Atari, na trhu se totiž objeví reinkarnovaný legendární model. Ambice výrobců jsou nicméně daleko větší, chtějí postavit hned několik gamingových hotelů. Všechny by měly vyrůst v USA.

Herní hotely budou stylizované ve stylu slavných her. Foto: Profimedia.cz
Po konzolích se Atari vrhne na herní hotely

Společnost Atari se těšila největší popularitě v osmdesátých letech, kdy patřila k nejvýznamnějším tvůrcům počítačů i počítačových her. Zlom nastal až v polovině devadesátých let, kdy se tento podnik dostal vlivem série špatných obchodních rozhodnutí a tlaku akcionářů do krize.

Značka Atari tak několikrát změnila majitele, ale zpět na výsluní se už nikdy nedostala. To se ale nyní snaží změnit společnost GSD Group, která pracuje s odkazem hned několika starších značek. Ta se totiž rozhodla v USA postavit hned osm herních hotelů.

Vůbec první by měl vyrůst ve Phoenixu, a to během následujících dvou let. Další pak mají stát v Las Vegas, Denveru, Chicagu, Austinu, Seattlu, San Francisku a v San Jose. Vize je taková, že lidé přijdou a „budou se moci najíst, vyspat a hrát“.

„Věříme, že když už jednou člověk vstoupí do našeho hotelu, už nikdy nebude chtít odejít. Nabídneme mu nesčetně interaktivních prvků,“ prohlásila Shelly Murphyová ze společnosti GSD Group.

Ta se nechala slyšet, že jednotlivé pokoje budou stylizované v duchu legendárních videoher, některé ale mohou mít i modernější design. Chybět by neměla ani virtuální či rozšířená realita stejně jako věrné kopie původních herních automatů.

Původní konzole Atari VCS 2600

Foto: Profimedia.cz

Návrat legendy

Ještě před herními hotely by nicméně měla přijít nová konzole Atari VCS. Prodávat se začne v zahraničí v březnu za částku 390 dolarů, tedy necelých 9000 korun. Pracovní tempo bude udávat APU od AMD. Konkrétně by mělo jít o 28nm čip z řady Bristol Ridge, který nabídne čtyři jádra s pracovní frekvencí 2,6 GHz, ta se však v případě potřeby dovedou sama přetaktovat na 3,3 GHz.

Grafický čip bude vybaven 384 stream procesory a bude pracovat na frekvenci 800 MHz. Dále by mělo být k dispozici 8 GB operační paměti a 32GB úložiště, které půjde dále rozšířit prostřednictvím paměťových karet typu microSD. Celkový výkon by tak měl činit zhruba 0,6 TFLOPS.

Zmiňované součástky by měly bohatě stačit na hraní drtivé většiny her v rozlišení Full HD. Ve vyšším standardu 4K poběží však tak maximálně multimédia – nejrůznější videa, filmy a seriály. Výrobce se nicméně ani nesnaží nabízet ten nejvýkonnější model, ale spíše odkaz legendární konzole Atari VCS 2600 z roku 1977.

Atari VCS (2020)

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků