Hlavní obsah
Služba GeForce Now je dostupná na celé řadě zařízení. Foto: archív tvůrců

Nvidia hlásí vyprodáno. Hráči vzali on-line platformu útokem

Od poloviny února nabízí společnost Nvidia svoje cloudové hraní, které dovoluje hrát oblíbené tituly i na velmi pomalých počítačích, komukoliv. Zájem o novinku je nicméně v době pandemie tak obrovský, že největší výrobce grafik na světě musel obrazně řečeno „zavřít krám“.

Služba GeForce Now je dostupná na celé řadě zařízení. Foto: archív tvůrců
Nvidia hlásí vyprodáno. Hráči vzali on-line platformu útokem

Nvidia nabízí hraní on-line – tedy službu GeForce Now – ve dvou verzích, zdarma a za cenu 139 Kč měsíčně. Ta bezplatná však nabízí pouze jednohodinovou herní relaci, zatímco Founders edice neomezený přístup. S ohledem na nízkou pořizovací cenu vzali hráči, kteří se v době karantény musí doma nějak zabavit, nabídku doslova útokem.

Už koncem března tak museli tvůrci oznámit, že mají zcela vyprodané sloty. Ani po dvou týdnech se je však nepodařilo navýšit a v tuto chvíli tak není vůbec jasné, kdy si budou moci další hráči službu zaplatit.

Výkonné PC není potřeba

Využívat GeForce Now může prakticky jakýkoliv majitel PC či macu, hrát je ale možné také na televizorech s připojenou konzolí Shield či na chytrém telefonu s platformou Android.

Tvůrci totiž tvrdí, že se jim celou službu podařilo vyladit tak, aby uživatelé nepoznali rozdíl mezi hraním na PC a v cloudu. Místo kupování nových součástek tak lidé mohou využít sílu cloudu, tedy výpočetní výkon na serveru – výkonný počítač není potřeba. Ihned po přihlášení se uživatelé mohou okamžitě připojit ke svým knihovnám v mnoha populárních herních obchodech a prostřednictvím internetu hrát prakticky jakýkoliv titul. Podporováno jich je již více než tisíc.

Zástupci podniku při otevření služby všem uživatelům prohlásili, že „jde o první herní PC, u kterého odpadá starost o upgrady“. Aktualizace her, patche a Game Ready ovladače se stahují a instalují automaticky, takže jsou hráči vždy pouhý zlomek okamžiku od svých oblíbených her. Logicky jedinou podmínkou je dostatečně rychlé internetové připojení, podle zkušeností uživatelů je potřeba alespoň rychlost 30 Mbit/s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků