Hlavní obsah
Šéf Microsoftu Satya Nadella Foto: Microsoft

Microsoft na nákupech, pokukuje po platformě Discord

Americký softwarový gigant Microsoft jedná o převzetí komunikační platformy Discord, zaplatit je ochoten více než deset miliard dolarů (přes 220 miliard Kč). S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informovala agentura Bloomberg. Platfoma Discord je populární zejména mezi hráči počítačových her.

Šéf Microsoftu Satya Nadella Foto: Microsoft
Microsoft na nákupech, pokukuje po platformě Discord

Zdroje uvedly, že Microsoft je jedním z potenciálních zájemců, se kterými Discord jedná. Upozornily však, že dohodu o prodeji nelze očekávat v nejbližší době. Podle jednoho ze zdrojů je pravděpodobnější, že se Discord místo svého prodeje rozhodne pro vstup na akciovou burzu. Zástupci Microsoftu i Discordu se k těmto informacím odmítli vyjádřit.

Discord je známý hlavně svou bezplatnou službou, která hráčům umožňuje vzájemně komunikovat prostřednictvím hlasu, textových zpráv i videa. Lidé však tuto platformu v době pandemie čím dál více používají také například k vytváření studijních skupin, tanečních kurzů, čtenářských klubů a dalších virtuálních setkání. Služba má přes 100 milionů aktivní uživatelů, poznamenal Bloomberg.

Microsoft vlastní herní značku Xbox, která kromě herních konzol zahrnuje také digitální služby, včetně herního předplatného Game Pass. „Možné převzetí Discordu Microsoftem dává velký smysl, protože Microsoft čím dál více zaměřuje své herní aktivity na software a služby,” uvedl analytik Matthew Kanterman z organizace Bloomberg Intelligence. „Je tady velká příležitost zakomponovat prémiovou nabídku Discordu, službu Nitro, do služby Game Pass, a tím podpořit příliv nových předplatitelů,” dodal.

Bethesda již patří Microsoftu

Microsoft tento měsíc dokončil koupi herní společnosti ZeniMax Media, do které patří i herní studio Bethesda. Celý obchod měl hodnotu 7,5 miliardy dolarů, to je v přepočtu bezmála 172,8 miliardy korun.

Za takový balík peněz získal Microsoft celou společnost ZeniMax. Kromě zmiňovaného studia Bethesda jde také o id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios.

„Tři miliardy hráčů hledají zábavu a komunitu, kam by mohli patřit. A v Microsoftu je naší ambicí zmocnit se každého z nich, ať už hrají kdekoliv. Dnes děláme další důležitý krok na této cestě, protože spojujeme značky Bethesda a Xbox,“ prohlásil již dříve k akvizici šéf Microsoftu Satya Nadella.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků