Hlavní obsah
 

Levnější Xbox zlákal dvakrát více hráčů než standardní verze

Společnost Microsoft zkraje června nabídla na vybraných světových trzích levnější verzi své televizní konzole Xbox One, jejíž balení neobsahuje pohybový senzor Kinect. A jak se zdá, byl to krok správným směrem. Prodeje se totiž během minulého měsíce zdvojnásobily.

 
Levnější Xbox zlákal dvakrát více hráčů než standardní verze

Sleva za absenci Kinectu činí rovných sto dolarů, tedy téměř dva tisíce korun. Díky tomu si samotný Xbox One mohou zájemci v zahraničí zakoupit za 399 dolarů (8000 Kč). Kolik televizních konzolí se přesně prodalo, zatím americký softwarový gigant neuvedl.

V Česku se konkurent Sony PlayStationu 4 začne prodávat oficiálně až letos v září. „Xbox One bude dostupný v České republice od 5. září 2014 za odhadovanou maloobchodní cenu začínající už na 10 999 Kč,“ uvedla již dříve Michala Králová, která má v české pobočce Microsoftu Xbox na starosti.

Xbox One s novým Kinectem

Foto: Microsoft

„Každé balení Xbox One bude obsahovat nejen samotnou konzoli s 500GB pevným diskem, přehrávačem disků Blu-ray a integrovaným modulem wi-fi, ale také jedním bezdrátovým ovladačem pro Xbox One a Zlatým členstvím služby Xbox Live na zkoušku na 14 dní pro nové členy,“ podotkla Králová.

Všechny zmiňované součásti budou také v balení dražšího Xboxu, který bude navíc ještě vybaven Kinectem. Verze s pohybovým senzorem by se měla prodávat za 13 999 Kč.

PlayStation 4

Foto: archív výrobce

Oficiální cena nového Xboxu One tak bude vyšší než u konkurenční konzole PlayStation 4 od Sony. Ta vstoupila na tuzemský trh už loni před Vánocemi s cenovkou 10 790 Kč. [celá zpráva]

Co umí nové konzole

Microsoft Xbox One se snaží zbavit nálepky ryze herní konzole a v domácnosti dovede nahradit více zařízení najednou. Microsoft chce díky tomu oslovit širší spektrum zákazníků. U televizoru může Xbox One sloužit také jako multimediální centrum, které částečně nahradí i některé funkce počítačů a tabletů.

Kromě hraní her je tak s novinkou možné streamovat filmy, brouzdat po internetu, ale klidně i telefonovat prostřednictvím bezplatné aplikace Skype. Vše je navíc možné ovládat jednoduše prostřednictvím hlasových povelů.

Základem novinky je osmijádrový procesor, který má k dispozici 8 GB operační paměti. Pevný disk má kapacitu 500 GB, další půjde připojit prostřednictvím USB portu. Nechybí ani Blu-ray mechanika, která kromě her dokáže přehrávat i filmy ve vysokém rozlišení, či bezdrátový wi-fi adaptér k připojení na internet.

Nová není jenom samotná televizní konzole, ale také pohybový senzor Kinect. Ten bude Microsoft dodávat přímo s Xboxem One, protože bez něj by celý systém nedokázal využívat některé funkce. Podle tvůrců je druhá generace kinectu daleko citlivější a přesnější než předchůdce.

Sony PlayStation 4 slibuje inteligentnější ovládání i systém. Například místo dlouhého zapínání je k dispozici jakýsi režim spánku, ze kterého se konzole probudí za pár vteřin. Také mizí nepříjemná vlastnost trojky, která otravovala snad každého hráče – čekání na stahování aktualizací před zahájením hry. Nově se načte část updatu a zbytek bude pokračovat na pozadí během hraní.

Jedním z lákadel novinky je také vysoký výkon. Přece jen třetí generace PlayStationu byla představena už v roce 2006 a za tu dobu pochopitelně zestárla. Čtyřka je postavena na upravené PC platformě, jejímž základem bude x86 procesor a 8 GB operační paměti.

Vylepšení se dočkal i herní ovladač Dualshock 4. Ten se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, disponuje ale navíc dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu. Součástí ovládacího systému bude i dvojice kamer.

V nabídce českých prodejců je však možné u obou konzolí dohledat nižší cenovky, přestože se Xbox One začne oficiálně na tuzemském trhu prodávat až v září. Podle nákupního rádce Zboží.cz se ceny herního systému od amerického softwarového gigantu pohybují od 10 449 do 16 666 Kč, zatímco za konkurenční PlayStation 4 zájemci zaplatí od 9989 Kč do 14 999 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků