Hlavní obsah
 

Jaké hry nabídne PlayStation Classic? Sony odtajnilo detaily

Po více než měsíci čekání odhalila společnost Sony hry, které poběží na chystané televizní konzoli PlayStation Classic. Fanoušci se mohou těšit celkem na dvacítku titulů, které si odbyly premiéru už v éře prvního PlayStationu.

 
Jaké hry nabídne PlayStation Classic? Sony odtajnilo detaily

PlayStation Classic je oslavou první televizní konzole od Sony, která se prodávala již před 24 lety. Jde v podstatě o zmenšeninu, která však dostala modernější součástky.

Doposud zástupci japonského herního gigantu hráče napínali, jaké hry budou v retro konzoli předinstalované. Prolomit hradbu mlčení se rozhodli až tento týden. Těšit se fanoušci mohou na slavné tituly, jako jsou Grand Theft Auto, Resident Evil, Metal Gear Solid či Final Fantasy VII. Kompletní seznam nabízených her naleznete v tabulce na konci článku.

Zda půjde další hry na tento retro kousek doinstalovat, není zatím jasné.

Porovnání velikostí PlayStationu Classic (vlevo) a původní verze z roku 1994

Foto: archív výrobce

První PlayStation v novém

Původní PlayStation debutoval v Japonsku dne 3. prosince 1994 a přinesl na tu dobu nevídané vychytávky, například renderování 3DCG v reálném čase či práci s CD nosiči. A symbolicky ve stejné datum se letos začne prodávat PlayStation Classic.

Na první pohled se přístroj skutečně podobá první generaci herního systému od Sony, retro kousek ale není tak velký jako původní verze. Jde o zmenšeninu, po stranách je konzole o 45 % menší a celkově se její rozměry zmenšily o celých 80 % v porovnání s původní herní konzolí, která si odbyla premiéru už v roce 1994.

Nová konzole byla značně přepracována, čehož si uživatelé všimnou hned při snaze o připojení. Novější model má totiž konektor HDMI, který před třiceti lety vůbec neexistoval. Díky tomu půjde novinka připojit i k moderním televizorům, aniž by uživatelé potřebovali jakékoliv obrazové redukce či něco podobného. Stroj bude dodáván se dvěma ovladači a napájet se bude prostřednictvím USB nabíječky.

Cena novinky pro tuzemský trh byla stanovena na 2690 Kč, prodej začne zkraje prosince.

PlayStation Classic

Foto: archív výrobce

Hry, které poběží na PlayStationu Classic
Battle Arena Toshinden
Cool Boarders 2
Destruction Derby
Final Fantasy VII
Grand Theft Auto
Intelligent Qube
Jumping Flash
Metal Gear Solid
Mr Driller
Oddworld: Abe's Oddysee
Rayman
Resident Evil
Director's Cut
Revelations: Persona
Ridge Racer Type 4
Super Puzzle Fighter II Turbo
Syphon Filter
Tekken 3
Tom Clancy’s Rainbow 6
Twisted Metal
Wild Arms
Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků