Hlavní obsah

Hrajeme zdarma: Voxelstein 3D – legendární střílečka v novém kabátě

Wolfenstein 3D má v síni slávy počítačových her své nezastupitelné místo a i po šestnácti letech od svého vydání stále inspiruje další a další tvůrce k předělávkám. Toto je jedna z nich.

Hrajeme zdarma: Voxelstein 3D – legendární střílečka v novém kabátě

Šestnáct let, je to hodně nebo málo? V oblasti počítačových her se to může zdát celá věčnost, ale přesto už tehdy přišla na svět hra, která nám ukázala, jak funguje třetí dimenze. Ten pravý rozmach přišel až s Doomem, přesto má Wolfenstein 3D v srdci každého pamětníka nezastupitelné místo.

:. Voxelstein 3D

Teď se s legendo setkáváme znova, ale v poněkud pozměněném hávu. Tentokrát se obléká do moderních technologií, konkrétně pak používá voxely, což, zjednodušeně řečeno, umožňuje větší míru interakce s prostředím, zejména pak jeho destrukci. To je sice hezké, protože to v původní hře nešlo, ale to je asi tak vše. Samotnému vzhledu to příliš nepřidává, protože nejde neuznat, že šestnáct let starý originál vypadal o poznání lépe.

:. Voxelstein 3D

Hra se snaží zaujmout i jinými aspekty, třeba trochu infantilním humorem, ale to ji z průměru FPS akcí (a to i těch freewarových) nikterak nepomůže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků