Hlavní obsah

Hrajeme zdarma: Ancient Rome – obchod ve starém Římě

O starověkém Římě se často mluví v souvislosti s armádou, občas uměním, ale jeho vyspělá ekonomika se bere trochu za samozřejmost. Co všechno obnášel život tamního obchodníka, vám zábavnou formou přiblíží tato videohra.

Hrajeme zdarma: Ancient Rome – obchod ve starém Římě

Pomalu se až nechce věřit kolonce producent. Hry od Gametopu, jak zkušenější hráči potvrdí, bývají často pestrobarevné hříčky, které nepřinášejí nic originálního, a hodí se tak pro mladé anebo unavené hráče. Tento kousek se však poněkud vymyká. Ne však grafikou – ta je i zde propracována do nejmenšího oku lahodícímu detailu.

Odlišná je však herní náplň. Namísto bezduchého klikání na barevné balónky se zde musíte postarat o produkci určité komodity. A začít musíte pěkně od píky: kupříkladu hloubením studny, obděláním pole, nákupem semen atd. Dát to celé dohromady není moc náročné, pravý kumšt spočívá v udržení nákladů v přijatelných mezích, protože cílem mise je vždy získat určitý finanční obnos, za který si stavíte své přepychové sídlo.

Jak se mění mise, mění se charakter produkce, což přináší nové a nové problémy, takže hra jen tak nudit nezačne. Pravověrným stratégům sice může chybět budování armády a následný útok na barbary za branami, ale od toho jsou tu jiné hry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků