Hlavní obsah
 

Hra, která nikdy nevyšla, unikla na internet

Akční adventura StarCraft: Ghost byla poprvé oznámena již v roce 2002. Oficiálně však tento titul, na který se evidentně hráči velmi těšili, nikdy nevyšel. Až nyní se o něm opět dozvídáme, neboť na internet unikla nedokončená verze hry.

 
Hra, která nikdy nevyšla, unikla na internet

Stopku vystavily titulu StarCraft: Ghost problémy při vývoji. Přestože první ukázky vypadaly velmi slibně, Blizzard neustále měnil vývojářská studia, až byl nakonec v roce 2006 vývoj pozastaven. Tehdy patrně ještě skalní fanoušci věřili, že akční adventura skutečně někdy vyjde.

Tak se ale nestalo, trvalo dalších dlouhých osm let, než prezident společnosti Mike Morhaime přiznal, že projekt byl definitivně zrušen. Řada hráčů tak patrně zamáčkla slzu v oku a v průběhu uplynulých let na hru zcela zapomněla.

Zlom nastal až letos, kdy internet doslova zaplavily herní ukázky právě tohoto zapomenutého titulu. Ukázalo se totiž, že jednomu hráči se podařilo dostat k nedokončené verzi hry, která přitom měla už dávno skončit v propadlišti dějin.

Hru nadšenec, který si nepřeje své jméno zveřejnit, získal z vývojářského kitu Xboxu. Ten vydražil v nějaké aukci, aniž by tušil, jaký poklad je v něm uložen. Díky tomu se všichni fanoušci mohou podívat na něco, co patrně neměl nikdo nikdy spatřit.

Ukázka ze hry StarCraft: Ghost

Foto: archív tvůrců

V ukázkách se tak můžeme blíže seznámit s hlavní hrdinkou Novou, která pobíhá po sevřených úrovních, plíží se či překonává vysoké překážky. A při tom všem zároveň střílí na mimozemské organismy, které se ji snaží zabít.

Uniklý StarCraft: Ghost představuje krásný výlet do nedávné minulosti. Jak je ale z řádků výše nejspíše již patrné, finální verze této akční adventury se již nikdy nedočkáme.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků