Hlavní obsah
Ostravský Klub Atlantik Foto: Jiří Bárta

HRA: Jetpack - Solar Crisis - střílečka jak má být

Pokud si podle úvodu a několika obrázků uděláte představu o tom, že tato hra je jen další tuctovou vesmírnou střílečkou, pak se mýlíte. Na rozdíl od spousty dalších disponuje i strategickými prvky, a právě proto je její hraní tak zábavné a vzrušující.

Ostravský Klub Atlantik Foto: Jiří Bárta
HRA: Jetpack - Solar Crisis - střílečka jak má být

Příběh opravdu není nutné nějak rozpitvávat, naši sluneční soustavu napadli mimozemšťané a vy se jim postavíte na všech jejich planetách. Začínáte samozřejmě na Merkuru, nenavštívíte však samotnou Zemi, ale Měsíc.

To, co však dělá hru tak zábavnou a hratelnou, je její strategický prvek. Jednoduše nepálíte kolem sebe na všechno co se hýbe, ale musíte být opatrní, abyste si nepoškodili suroviny nezbytné pro výrobu vaší rakety.

Ano, ve hře budeme sestavovat raketu. Nejdříve stačí sesbírat všechny její části a snést je na jedno místo. Pak ale nastane ta horší fáze, při níž do nově sestavené rakety musíte nasbírat dostatek paliva, které se snáší jako balíčky v pravidelných intervalech z oblohy. Problém je ovšem v tom, že na herní obrazovce nejste sami a neustále na vás nalétávájí hejna mimozemšťanů, které musíte samozřejmě postřílet. Ovšem pokud zasáhnete balíček s palivem (ale i kterýkoli jiný bonus), tak vybuchne, což je sice efektní, ale k cíli to nevede.

Abyste to neměli tak složité, z nebe padají krom nezbytného vybavení rakety i jiné bonusy. Některé fungují jako štíty, jiné zase zničí vše na obrazovce a tak podobně. Možná jsem nezmínil jeden důležitý aspekt a tím je přehřívání zbraní. Pokud budete pálit příliš dlouho a moc intenzivně, kadence laseru klesne po chvíli na minimum, načež je vhodné dát mu chvíli klidu, aby se znovu nabil.

Když k tomu přičteme i povedenou grafiku, z níž hezky poznáte rozdíly mezi jednotlivými planetami, pak před sebou máme střílečku, která je sice vesmírná, ale rozhodně ne tuctová a nudná.

 

DOWNLOAD, homepage, 2.7 MB, 8/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků