Hlavní obsah
MgA. Jiří Zajíček, vedoucí literárně-dramatického oboru ZUŠ vtipným prologem uvedl diváky do atmosféry začínající pohádky. Foto: Stanislava Dvořáková

HRA: Dispečer - kvalitní česká logika

Člověka vždy potěší kvalitní logická hra, zvláště pak, když je česká. Mám tedy tu čest vám představit titul s názvem Dispečer, v němž je vašim úkolem vypravit na cestu autobus MHD a že to nebude jednoduché, si jistě přečtete dále.

MgA. Jiří Zajíček, vedoucí literárně-dramatického oboru ZUŠ vtipným prologem uvedl diváky do atmosféry začínající pohádky. Foto: Stanislava Dvořáková
HRA: Dispečer - kvalitní česká logika

Představte si náplň práce dispečera dopravního podniku - každé ráno se musí postarat, respektive dohlédnout, na to, aby všechny autobusové linky vyjely a žádný řidič nezůstal nečinně sedět v garážích. Že to nezní jako námět na logickou hru? Máte pravdu - ale pouze částečně.

Dispečerovým úkolem v této hře je umožnit výjezd označeného autobusu z depa. Ale protože řidiči večer předtím zřejmě pospíchali domů, nechali ostatní autobusy zaparkované ledabyle, jak je napadlo. Vy pak můžete s autobusy posunovat pouze dopředu nebo dozadu, občas vám v tom brání ostatní vozy nebo jiné překážky.

Princip je to jednoduchý, ale dostatečně originální; jen vzdáleně ho lze přirovnat k Sokobanovi. Zvukový doprovod je prostý, krom mačkání plechů (když budete zkoušet metodu hrubé síly) a zvuků okolní přírody se ve hře nic jiného nenachází, ale to stejně není na škodu. Ukládání je vyřešeno hezky postaru tak, že před započetím každé úrovně dostanete heslo, po jehož zadání v hlavním menu se dostanete zpět na stejné místo.

Pokud tedy máte rádi logické hry, pak vězte, že Dispečer patří k těm kvalitnějším kouskům, které se v poslední době objevily.

DOWNLOAD, homepage, 3.5 MB, 8/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků