Hlavní obsah

Herní legendu si koupilo sto miliónů lidí, teď ji Nintendo pohřbívá

Společnost Nintendo tento týden oznámila, že ukončuje produkci herního systému Wii – jedné z nejpopulárnějších televizních konzolí v historii. Tu si od svého uvedení na trh v roce 2006 koupilo přes sto miliónů lidí. V obchodech se nyní budou již pouze doprodávat skladové zásoby.

Herní legendu si koupilo sto miliónů lidí, teď ji Nintendo pohřbívá

Nintendo se u konzole Wii vydalo jinou cestou než ostatní výrobci. Nesnažilo se u herních titulů nabídnout co nejbrilantnější grafiku a propracovaný děj. Naopak hry jsou velice jednoduché a mají v některých případech až primitivní grafiku.

Výrobce vsadil na aktivní zapojení lidí do hry. Člověk ovládá hru reálnými pohyby, jež by v daných situacích dělal. Pokud chce tedy odpálit ve hře míček v tenisovém turnaji, musí se opravdu rozpřáhnout s ovladačem v ruce, jako by skutečně stál na kurtu. Slouží k tomu speciálně ovladače, které hráč drží v ruce.

Podložka Wii Fit slouží k hraní i posilování.

Foto: archív výrobce

Ke konzoli je nabízena i celá řada zajímavých doplňků jako například speciální cvičební podložka Wii Fit. S ní můžete u televize posilovat podle instrukcí virtuálního trenéra na obrazovce. Ve hrách pak dokáže simulovat snowboard, lyže či skateboard.

Uspět na trhu se Nintendo snaží od konce loňského roku s novým modelem Wii U. Samotná konzole se vzhledem příliš neliší od svého předchůdce, malá bílá krabička se jednoduše připojí k televizoru. Největšího vylepšení se dočkal bezdrátový ovladač, který se nazývá Wii U GamePad.

Nintendo Wii U

Foto: Nintendo

Ten je totiž vybaven vlastním dotykovým displejem, který je používán i při hraní na televizi. Zároveň ale u některých her může být využit nezávisle na TV obrazovce, například na cestách. Ovladač je vybaven vestavěnou kamerou, mikrofonem i stylusem (speciálním perem) pro přesnější ovládání dotykové plochy.

Wii U to ale nebude mít na trhu vůbec jednoduché. Příchod televizních konzolí nové generace totiž v nadcházejících měsících chystají také konkurenční společnosti Sony a Microsoft. I proto na konci letních prázdnin vedení společnosti Nintendo rozhodlo, že nová televizní konzole citelně zlevní. [celá zpráva]

Xbox One s novým Kinectem

Foto: Microsoft

PlayStation 4

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků