Hlavní obsah
 

Členem speciální jednotky ve hře Ghost Recon Wildlands

Série Ghost Recon z pera Toma Clancyho vždy patřila k taktičtějším akcím pro hardcore hráče. S posledním dílem Future Soldier se toto však změnilo a nový díl Wildlands to ještě více podtrhuje svým zasazením do otevřeného světa. Takže zapnout pásy, jede se do Bolívie.

 
Členem speciální jednotky ve hře Ghost Recon Wildlands

Nádherné hory, velká jezera, zarostlé džungle, ale také hromada drog. Takto je vyobrazena Bolívie v novém díle Ghost Recon s podtitulem Wildlands. Dostalo se to až tak daleko, že americká vláda musela povolat jednotku Ghost, ve které jsou ti nejlepší z nejlepších. Ghosti (Duchové) se tak musí spojit s bolívijskými rebely a osvobodit tuto zemi od drog a teroru.

Ukázka ze hry Tom Clancy Ghost Recon Wildlands

Foto: archív tvůrců

Jakmile si hráč vytvoří svého agenta v celkem povedeném a propracovaném editoru, tak už mu nic nebrání začít na tomto úkolu pracovat. Hratelností se jedná o taktickou střílečku, kdy je kamera posazena za rameno hráče. Při míření však lze využít i pohledu z vlastních očí. Proti předchozím dílům je tento zasazen do otevřeného světa a díky tomu není striktně lineární.

Hráč coby člen jednotky musí svrhnout šéfa drogového kartelu Santa Blanca – El Sueňa. K němu se však musí dopracovat skrze všechny jeho pobočníky, kteří řídí jednotlivé regiony v Bolívii. Po těchto regionech lze cestovat v hromadě dopravních prostředků. Od motorek až po vrtulníky, letadla či armádní vozidla.

Ukázka ze hry Tom Clancy Ghost Recon Wildlands

Foto: archív tvůrců

Aby se hráč ke každému pobočníkovi dostal, musí nejdříve v každém regionu získat informace o něm a jeho poskocích a následně ho chytnout, potažmo zabít či eskortovat pryč ze země. K průzkumu terénu hráči slouží létající dron a dalekohled. Před akcí se tak vyplatí nejdříve základny či vesničky prozkoumat a poté se jednotlivých členů kartelu zbavit, aniž by se spustil poplach.

Dron, dalekohled, ale i samotnou výbavu či některé dovednosti si lze vylepšovat postupným zvyšováním hráčovy úrovně. K tomu je však i zapotřebí mít dostatek technologií, které hráč během plnění misí získává. Mise samotné jsou celkem jednotvárné, ale ta pravá zábava přichází v kooperaci s dalšími hráči.

Ukázka ze hry Tom Clancy Ghost Recon Wildlands

Foto: archív tvůrců

Hra však trpí hromadou nedodělků a zároveň i zbytečnými překážkami, které občas doslova frustrují. Například pokud je hráč zpozorován během focení tajných dokumentů, tak nelze tuto činnost zrušit a počkat si na vhodnější moment. To samé platí, když hráč vyskočí z jedoucího auta, tak nelze automaticky zalehnout. V těchto maličkostech například vynikal brilantní pátý díl série Metal Gear Solid.

To samé by se dalo říci o umělé inteligenci protivníků, kteří se občas objeví z čista jasna za hráčem. Tohle ruku v ruce s jejich dokonalou muškou dokáže nakrknout i ty trpělivější hráče. Jsou to všechno věci, které by se daly vyladit, kdyby si vývojáři řekli o pár měsíců navíc.

Ukázka ze hry Tom Clancy Ghost Recon Wildlands

Foto: archív tvůrců

Po technické stránce na tom hra není vůbec špatně. Bolívie je zpracována nádherně, a ačkoliv nevypadá tak působivě jako Manhattan z titulu Division, který vyšel také pod taktovkou Ubisoftu, tak se nemá za co stydět. To vše totiž dohání obří rozlohou a členitými regiony.

Ghost Recon Wildlands by byla perfektní hra, nebýt chyb a několika zásadních nedodělků. Většina prvků totiž není dotažena, jako u podobných titulů, kde se vývojáři očividně inspirovali. Neznamená to však, že Wildlands nebaví.

Ukázka ze hry Tom Clancy Ghost Recon Wildlands

Foto: archív tvůrců

Za těch několik desítek hodin hráči prožijí hromadu výborných situací, ale hlavně v kooperaci s živými hráči. Vlci samotáři si mohou klidně odpočítat jeden bod z hodnocení, protože v režimu pro jednoho hráče se většina těchto situací vytratí.

Ghost Recon Wildlands vyšlo pro osobní počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

HODNOCENÍ: 7/10

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků