Hlavní obsah
 

České herní studio Geewa koupili Američané, výši transakce tají

České herní studio Geewa skončilo v rukách amerického specialisty na mobilní hry AppLovin. Ten od jednotlivých fondů a investičních skupin vykoupil všechny jejich podíly. Oznámili to zástupci obou společností s tím, že detaily transakce nebudou dále komentovat. Prozrazena tedy nebyla ani cena.

 
České herní studio Geewa koupili Američané, výši transakce tají

„Máme za sebou vůbec nejúspěšnější rok naší existence, a načasování partnerství se společností AppLovin tedy nemohlo být lepší,“ prohlásil Miloš Endrle, generální ředitel a zakladatel společnosti Geewa.

Právě on prodal AppLovin svůj šestiprocentní podíl. Dalších 62 procent pak získala společnost AppLovin od fondu Springtide Ventures z KKCG a zbylých 32 procent od polské investiční skupiny MCI.TechVentures.

„Těšíme se na to, že díky odborným znalostem společnosti AppLovin budeme moci své hry optimalizovat tak, aby dále celosvětově rostl počet jejich uživatelů,“ nastínil budoucnost Geewy Endrle.

Podle něj tato investice podpoří další růst týmu studia Geewa, protože mu umožní celosvětově škálovat nejpopulárnější hry, včetně Smashing Four, prostřednictvím platformy AppLovin. Geewa, která byla založena v roce 2005, bude nadále působit jako nezávislé, samostatné studio pod současným vedením.

„Díky investicím do studií po celém světě se nám daří realizovat naši růstovou strategii a současně těmto společnostem poskytujeme větší platformu pro jejich aktivity,“ komentoval akvizici Adam Foroughi, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti AppLovin. „Náš tým si s týmem společnosti Geewa ihned porozuměl – jeho dobré vedení, herní hit Smashing Four a mimořádně talentovaní lidé v pražském sídle na nás mimořádně zapůsobili. Věříme, že AppLovin umožní škálování produktů studia Geewa za jeho hranice, takže se dostanou k hráčům z celého světa.“

Geewa se v posledních letech proslavila především titulem Smashing Four.

Foto: archív tvůrců

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků