Hlavní obsah
 

Černá díra zmizela. Fortnite je opět on-line

Dlouhé čekání, kdy desítky milionů hráčů nevěděly, co se bude dít s jejich oblíbenou hrou Fortnite, je u konce. Tvůrci ze studia Epic Games v úterý odpoledne po více než 30 hodinách obnovili provoz herních serverů a představili nové pokračování této nejpopulárnější on-line akce.

 
Černá díra zmizela. Fortnite je opět on-line

V neděli večer pohltila svět Fortnitu černá díra. Ta se pak zobrazovala celé pondělí i během úterního dopoledne. Nyní je již jasné, že tvůrci pouze připravovali herní servery na příchod úplně nového dějství.

Zmiňovaná černá díra má v celém příběhu svou důležitou roli. Vývojáři ji totiž pojali jako „cestovní prostředek“ k novému světu. Vůbec poprvé v celé historii této populární hry se tak setkáváme s úplně novou mapou, v minulých sezonách totiž procházely pouze některé její části drobnými úpravami.

Ukázka ze hry Fornite – kapitola 2

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Fornite – kapitola 2

Foto: archív tvůrců

Tvůrci nové dějství nazývají kapitolou 2. Zcela přepracovaný svět nicméně vrací hráče na úplný začátek. Zběhlejší hráči si totiž v dřívějších verzích zpravidla našli místa, kde se mohli snadno schovat a kde byl dostatek zdrojů, což jim dávalo cennou konkurenční výhodu. V nové kapitole ale budou muset celý svět objevovat znovu.

Kromě nových skinů se hráči mohou těšit také na celou řadu dalších vylepšení. Herní postavičky se podle zveřejněné ukázky naučily plavat, nově mohou využívat k přepravě také lodě a skákadla. Vylepšení ale bude ve dvojce pochopitelně daleko více.

Ukázka ze hry Fornite – kapitola 2

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Fornite – kapitola 2

Foto: archív tvůrců

Koncept hry nicméně zůstal zachován. V titulu Fortnite Battle Royale se hráči převtělí do role přeživších, kteří v postapokalyptickém světě bojují o své místo pod sluncem s ostatními hráči. Vyhrává ten, kdo zůstane jako poslední stát na nohou. Hrát je přitom možné i v týmech.

Fortnite je k dispozici pro počítače, televizní konzole i chytré telefony a počítačové tablety. Hru je možné stahovat zdarma. Hráči si mohou stejně jako v dalších bezplatných titulech připlatit za některé vychytávky. Platí se například za jiné vzhledy postav, odlišné výbavy apod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků