Hlavní obsah

Battlefield Bad Company 2 vyráží do boje

V pátek na herní trh přišla hra Battlefield Bad Company 2, což je v poměrně krátké době již druhý počin, který se pokouší zachytit moderní válčení a přenést ho reálně do počítačové hry. Otázkou však zůstává, zda pro něj zůstalo na trhu po vydání hry Call Of Duty: Modern Warfare 2 ještě nějaké místo. Předprodeje hry napovídají tomu, že si své místo najde.

Battlefield Bad Company 2 vyráží do boje

Modern Warfare 2 loňský rok trhu s hrami zcela dominovala a stala se nejprodávanější hrou roku a to i navzdory mnoha dalším zajímavým titulům, které spatřily světlo světa. Bad Company 2 má pro rok 2010 taktéž velmi slušné výhledy, aspoň tedy podle předprodejů, které podle informací Novinek překročily tři tisíce kusů, což je v ČR velmi nadstandardní.

Demo nového akčního kousku si ve světě stáhlo již více než 3,5 miliónu lidí. Zda má však šanci přiblížit se k miliardové tržbě (v dolarech) akční ikony Modern Warfare 2, je otázkou, kterou zatím nedokáže nikdo zodpovědět.

„Konkurenční souboj BFBC2 a MW2 budeme jistě sledovat s napětím. Bad Company 2 má rozhodně řadu předností jako je technologie umožňující realistickou destrukci prostředí, rozlehlejší a otevřenější mapy, důraz na využití mnoha vojenských dopravních prostředků či na PC podporu většího počtu hráčů v online multiplayeru,“ řekl Farid Dilmaghani z Electronic Arts, kteří za projektem stojí.

Modern Warfare 2 se odehrává v nedaleké budoucnosti a jde teprve o druhý díl ze série Call of Duty, který se neodehrává v období 2. světové války. Stejně tak i Battllefield Bad Company 2 dává zapomenout na minulé století a přináší příběh ze současného válečného konfliktu. Zda svou komplexností však převáží úchvatný kooperativní režim Modern Warfare 2, zůstává nejméně na několik dalších týdnů otázkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků