Hlavní obsah
Pokémon Pikachu Foto: Profimedia.cz

Akcie japonského výrobce herních konzolí a her Nintendo pokračují v silném růstu. Může za to naděje, že vysoký zájem o novou videohru Pokémon GO pro chytré telefony zvýší zisk firmy. V pondělí již akcie stouply o víc než 20 procent a od pátku zpevnily o 36 procent. Tržní hodnota firmy tak za dva dny vzrostla o 7,5 miliardy USD (183,5 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.

Pokémon Pikachu Foto: Profimedia.cz
Akcie Nintenda díky novým pokémonům dramaticky rostou

Akcie Nintenda na burze v Tokiu v pondělí prolomily hranici 20 000 jenů za kus (téměř 5 tisíc korun).

Růst akcií vyvolala páteční zpráva, že nová hra se v USA dostala mezi nejstahovanější bezplatné aplikace v iTunes, obchodě firmy Apple.

Vývoj akcií společnosti Nintendo na burze v Tokiu

Foto: David Ryneš, Novinky

Naděje, že dlouho očekávaný přesun Nintenda do her pro mobilní telefony podpoří zisk, nejen zvýšila tržní kapitalizaci firmy za dva dny o víc než třetinu, ale také vyvolala velký zájem o obchodování s akciemi: objem obchodů byl nejvyšší od loňského října.

Na mobily se zaměřili pozdě

Hra, při které se hráč na obrazovce telefonu pohybuje v oblasti, ve které se v daném okamžiku skutečně nachází, a hledá virtuální pokémony, jako je třeba známý Picachu, vyvolala mezi fanoušky velký zájem. Jejími producenty jsou herní vývojář Niantic a firma Pokémon Company.

Minulý týden byla hra spuštěna v USA, Austrálii a na Novém Zélandu, brzy se má objevit i v Japonsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků