Instalace neoficiálních záplat obecně nebývá nikdy doporučována. Odborníci radí vyčkat vždy na aktualizace poskytnuté až samotným výrobcem daného programu.

V případě Guilfanovovy záplaty je tomu však naprosto opačně - instalovat ji doporučil známý SANS institut, rovněž i antivirová společnost F-Secure. Aktualizace řeší bezpečnostní problém v takzvaném WMF systému [celá zpráva], který je zodpovědný za správné zobrazování obrazových souborů.

Guilfanov, který v současnosti pracuje jako softwarový vývojář ve společnosti DataRescue v Belgii, odpověděl v e-mailovém rozhovoru pro server News.com, že jedním z důvodů, proč dostal důvěru výrobců antivirových programů či SANS institutu byla jeho práce na vlastní IDA Pro aplikaci.

IDA Pro je totiž v současnosti užívána pro analýzu všeho zhoubného softwaru, rovněž společnost DataRescue, ve které pracuji má velkou reputaci, uvedl Guilfanov.

"Je to vůbec poprvé, co jsem vytvořil takovouto záplatu. Problém byl velice závažný. Strašil mě."

"Záplatu jsem vytvořil zpočátku pro mě a mé přátele. Ale když jsem ji posléze zveřejnil online, došlo mi, že je to velká věc."

Aktulizace, kterou Ilfak Guilfanov záplatoval bezpečnostní mezeru WMF, se nachází na stránce hexblog.com.

Vzhledem k vysokému zájmu o tento soubor může být tento web dočasně nedostupný.