Za posledních deset let si vybudoval Minecraft v herním světě neotřesitelnou pozici, každý měsíc jej hraje na 90 milionů lidí. Prodalo se dokonce ještě více kopií – na všech platformách již bezmála 155 milionů her.

Vše z veletrhu E3:
FIFA 20 už není tajemstvím, na své si přijdou také fanoušci Madden
Simíci se vydají na dovolenou na ostrov
Druhá sezona přinese do Apex Legends hromadu novinek
Battlefield V přinese novou válečnou mapu zadarmo
Nový díl Star Wars slibuje originální příběh
Microsoft poodhaluje novou televizní konzoli
Nezůstane kostka na kostce. Minecraft se dočká úplně nového zpracování
Z filmových pláten na herní obrazovky. Keanu Reeves zazáří v Cyberpunk 2077
Herní Project xCloud odstartuje v říjnu
Gears of War 5 ukáže hráčům krásy planety Sera
Tvůrce předlohy Hry o trůny spojil síly s From Software a představili Elden Ring

V původním Minecraftu musí hráč nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak ochránil proti nočním příšerám. I když se zdá být tento koncept velmi triviální, jde o jednu z nejpopulárnějších her vůbec. Právě proto nese také název Minecraft, jde o složeninu anglických slov těžení (mine) a výroba (craft).

Video

Ukázka ze hry Minecraft – Village & Pillage

Zdroj: archiv tvůrců

Minecraft Dungeons má být klasická rubačka až pro čtyři hráče. Hrát přitom bude možné nejen lokálně na jednom zařízení, ale také v multiplayerovém on-line režimu.

Nemůžeme se přitom ubránit pocitu, že Minecraft Dungeons tak trochu připomíná svět Diabla – i když je pochopitelně celý svět tvořen z kostek.

Na Minecraft Dungeons se mohou těšit majitelé PC, Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 a v neposlední řadě také Nintendo Switch. Počítá se s dostupností na jaře příštího roku, cena nicméně bude upřesněna až později.

Ve svůj nápad nejprve nevěřil, nakonec stvořil celosvětový fenomén

První verze hry Minecraft byla veřejnosti zpřístupněna před deseti lety. Její tvůrce, dnes devětatřicetiletý švédský vývojář Markus „Notch” Persson, v její úspěch nejprve vůbec nevěřil. Nakonec se ale z tohoto na první pohled velmi jednoduchého titulu stal celosvětový fenomén.

Hru Minecraft vyvinulo studio Mojang a 17. května roku 2009 ji uvedlo na pulty obchodů. Notch, jak si hlavní tvůrce sám říká, si přitom myslel, že titul bude kvůli triviální grafice naprostý propadák. Před deseti lety se totiž vývojářská studia předháněla v tom, kdo nabídne přirozenější grafiku, zatímco celý Minecraft byl stvořen pouze z jednoduchých kostek.

Notch dokonce přemýšlel nad tím, zda má skutečně opustit stálou a jistou práci a věnovat se vývoji naplno. Nakonec se ale ukázalo, že to byl rozhodně tah správným směrem.


Může se vám hodit na Zboží.cz: