Vývojář vystupující pod přezdívkou HodiltoN vytvořil speciální mód, díky kterému se hra proměnila k nepoznání. Grafická karta počítače totiž díky technologii ray tracing, respektive s pomocí vylepšených path-racingových shaderů, dokáže dokonale pracovat se stíny a lomy světla.

Ukázka ze hry Minecraft

Ukázka z originální hry Minecraft

FOTO: archív tvůrců

Jak jsme si ukázali už v dřívějším článku, děj konkrétního titulu dokáže nabrat úplně jinou atmosféru, když v krvelačné vřavě vidíte lehce se pohupující vlnky v protékající řece nebo zahlédnete sebe samotného s puškou v ruce v odrazu okna. I pouhá rozsvícená lampička dovede vdechnout díky realističtějšímu vykreslení stínů hororový nádech prakticky jakékoliv místnosti.

Reálné ukázky dalších her se zapnutým ray tracingem si můžete prohlédnout níže. V některých nechybí ani porovnání, jak konkrétní scéna vypadá s vypnutými efekty. U upraveného Minecraftu, který je vidět v úvodu tohoto článku, je rozdíl pochopitelně ještě daleko markantnější.

Video

Ukázka ze hry Battlefield V

Zdroj: archív tvůrců

Video

Ukázka ze hry Metro Exodus

Zdroj: archív tvůrců

Video

Ukázka ze hry Atomic Heart

Zdroj: archív tvůrců

Tvůrce v úspěch nejdříve nevěřil

Minecraft je hra, kde si hráč musí nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak ochránil proti nočním příšerám. I když se zdá být tento koncept velmi triviální, jde o jednu z nejpopulárnějších her vůbec.

Vývojářský tým Mojang a Markus Persson (vpravo dole) na snímku z roku 2014.

Hru Minecraft vyvinulo studio Mojang a v roce 2009 ji uvedlo na pulty obchodů. Pikantní na tom je, že autor Markus Persson v úspěch titulu nejprve sám nevěřil a zvažoval, zda kvůli němu opustit stálou práci a věnovat se vývoji naplno.

Nyní je už jasné, že to byl krok správným směrem. V roce 2014 totiž švédskou firmu Mojang koupil americký Microsoft za 2,5 miliardy dolarů (takřka 53,4 miliardy Kč).

Ukázka ze hry Minecraft

Ukázka ze hry Minecraft

FOTO: Mojang

ČTĚTE TAKÉ:
Fenomén Minecraft najde uplatnění i ve školách
Každou volnou chvíli zasvětil Minecraftu. Vysněné království je dechberoucí
Minecraftu se prodalo přes 144 milionů kopií
Může se vám hodit na Zboží.cz: